+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Psikoloji Kişisel Gelişim Forumunda Aşırı Kıskançlığın Tedavisi Nedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Leyla
  Devamlı Üye

  Aşırı Kıskançlığın Tedavisi Nedir

  Aşırı Kıskançlığın Tedavisi Hakkında Bilgi


  Aşırı Kıskançlığın Tedavisi Nedir1.jpg.

  Tedavide kıskaçlığın alt sebepleri araştırılır. Kıskançlık kişinin hayatının bir bölümünde foksiyonel bir görev almış olabilir ve kişi b,u öğrenmeyi tüm hayatına genellemiş olabilir. Kıskançlığın sorun olduğu noktada
  eski öğrenilmiş davranış kalıpları daha önce işe yaradığı gibi çalışmıyor demektir. B uda demek oluyor ki kişi davranışlarını değiştirmelidir.
  Tedavi gören kişiden kıskançlık duyduğu noktaları, yaşadığı süreci incelemesi ve tepkilerini gözlemlemesi istenir. Yapılan incelemeler kişinin kendi davranışlarının farkına varmasını sağlar çünkü kıskançlık genelde farkında olunmadan sergilenir ve büyük çoğunlukla kıskanılan kişinin yakınmaları sonucu ilişkinin çıkmaza girmesi dolayısıyla profesyonel yardıma başvurulur. Kişinin,
  kendine olan ve çevreye olan güveninin kazandırılması sağlanır. Eski davranış kalıplarının yeni duruma uymadığı vurgulanarak yenilerinin geliştirilmesi için eski otomatik düşüncelerin ve akabinde gelişen rasyonel olmayan tepkilerin değiştirilmesi hedeflenir.
 2. Kesume
  Devamlı Üye

  Kıskançlık duygusu aşırı derece olan kişilerin tedavi edilmesi gereklidir bu tedavi ilk başta aileden yapılmalıdır aile kişiye olan güveni kazanmalıdır aynı zamanda kişinin çevresindekilere karşı da güveni kazanması gereklidir.
+ Yorum Gönder