+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Psikoloji Kişisel Gelişim Forumunda Toplum içinde yalnız kalmak nedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mesport
  Moderators

  Toplum içinde yalnız kalmak nedir

  Toplum içinde yalnız kalmak

  Bazen insan çevresindeki insanların oluşturduğu kalabalığın aksine kendi içinde ve özünde yalnızlığı yaşar. Kendi başına kalakalır. Buna toplum içinde yalnız kalmak, anlaşılamamak, bazen de anlayamamak denebilir.
  Etrafımızdaki insanlarla bir şeyleri paylaşabilmek, onlara güvenmek, onları anlamaya çalışmak onların görüş ve önerilerinden faydalanmak, onların eleştirilerini kabullenmek hayatın içinde olmaktır Bilgelik ve akılcılıktır Yaşamaktır

  Yalnız kalmak, tek başına olmak, bir şeyleri paylaşacak hiç kimsenin olmaması zordur.
  Ama bu durumdan daha da zor olan insan kitleleri içinde hareket ederken, o insanların arasında tanıdıklar dahi olsa onlarla olan paylaşımının selamlaşmadan öteye gidemediği seni kimsenin dinlemediği, anlattıklarını kimsenin anlamadığı durumlardırİşte o zaman daha da yalnızsın demektir İnsanoğlunun o kalabalıklar içinde mahkum olduğu statüdür kalabalıklar içinde yalnız kalmak.
 2. Emine
  Devamlı Üye

  Bazen çevrenizde bir sürü insan olmasına rağmen kendinizi çok yalnız hissedersiniz. Aslında bu konuyu şuna yorabiliriz; Eğer yanınızda olmasını ve sizinle ilgilenmesini istediğiniz insan yanınızda değilse etrafınızda yüz kişi bile olsa yalnızsınız. Yada o insanların sizi anlamaması sizi yalnızlığa mahkûm eder.
+ Yorum Gönder