+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Psikoloji Kişisel Gelişim Forumunda Sesin Bir Enerji Türü Olduğunu Nasıl Açıklarız Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Sesin Bir Enerji Türü Olduğunu Nasıl Açıklarız

  Sesin Bir Enerji Türü Olduğunu Nasıl Açıklarız ilgili bilgi


  Bütün sesler titşerek çıkar.Kendi sesimizde titreşerek çıkar.Örneğin uzaktaki bir arkadaşımıza bağırmak istiyoruz ses tellerimiz titreşir,dalgalar halinde yayılır ve arkdaşımıza gider.Ses tellerinin titreştiğini şöyle kanıtlayabiliriz konuşurken elimizi gırtlağımıza koyalım ses tellerinin titreştiğini hissedeceksiniz.Ses ayrıca bir enerji türüdür.Bunuda şöyle kanıtlayabiliriz:hopörlörün önüne bir mum koyalım ve mumu yakalım hopörlörn sesini açalım.Mumun titreştiğini göreceksiniz. 2. Çisem
  Bayan Üye

  Kainattaki her şey gibi ses de insanların hayalini zorlayan bir mucizedir. Ses tellerinin titremesi ile işitilen ve anlamlı sözcüklerin çıkmasını sağlayan bir düzen.
 3. Eleman
  Devamlı Üye
  Ses imiz ses dalgalarının titreşmesi şeklinde çıkar Peki ses dalgalarımızın enerjisini nasıl gösterebiliriz örneğin konuşurken önümüze bir şey tuttuğumuzda ses dalgalarımınız önümüzde tuttuğum şeye çarptığını ve titrettiğini görebiliriz.
+ Yorum Gönder


sesin bir enerji türü olduğunu nasıl açıklarız,  ses bir enerji türüdür,  sesin enerji olduğunu kanıtlayan örnekler,  sesin bir enerji olduğunu gösteren örnekler,  sesin bir enerji türü olduğunu nasıl açıklarız kısaca,  sesin bir enerji türü olduğunu kanıtlayan örnekler