+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Psikoloji Kişisel Gelişim Forumunda İletişim Çeşitleri Nelerdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  İletişim Çeşitleri Nelerdir


  İletişim Çeşitleri Nelerdir hakkında bilgi
 2. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  İletişim Çeşitleri

  İletişim Çeşitleri Hakkında Bilgi


  1. Sözlü

  2. Sözsüz

  3. Beden dilimiz jestler

  4. Yüz ve beden ifadeleri

  5. Jest ve mimikler

  6. Baş hareketleri

 3. Zühre
  Devamlı Üye
  İletişim çeşitleri

  1- Kişisel İletişim: Kişinin iç iletişimini oluşturur. Kişinin ihtiyaçlarını fark etmesini, kendisine sorular sorarak mantıklı cevaplar vermesini ve hayatını devam ettirebilecek kararlar vermesini sağlayan iç iletişim yoludur.

  2- Kişiler arası iletişim: İletişimin alıcıları insanın kendisi değil başka insanlardır. İletişim, bireylerin birbirlerine mesajlar gönderip olumlu veya olumsuz yanıt almaları şeklinde sürekli devam eden bir süreçtir. İki alıcının arasında zaman ve mekan birliği bulunur. Bir iletişimin kişiler arası olması için iletişimin kesinlikle çift taraflı olması, kişilerin belli bir yakınlıkta olması ve mesajların sözlü sözsüz şekilde iletilmesi gerekmektedir.
  1.Sözlü iletişim: Dil ve dil ötesi olmak üzere iki alt başlıkta incelenebilir. İnsanların birbirleriyle konuşarak kurdukları iletişim dil iletişimidir. Dil ötesi işlevde sesin tonu ve şiddeti dinleyeni etkileyebilmektedir. Bu işleve göre kişinin ne söylediği değil nasıl söylediği ön plana çıkar.
  2.Sözsüz İletişim: İnsanlar birbirleriyle iletişim kurarken konuşmak veya mesajlaşmak zorunda değillerdir. Aynı ortamda bulunan kişiler bakış, oturuş ve beden dilleriyle de birbirleriyle bağlantı kurabilir. İletişimin daha canlı tutulması için sözlü iletişime yardımcı olan bir unsurdur. Önce sözlü iletişim kurulur, ardından bu iletişim beden diliyle desteklenir. sözsüz iletişimin unsurları jest, mimik ve beden dilidir

+ Yorum Gönder


iletişim çeşitleri nelerdir,  iletişim ceşitleri,  iletişimin çeşitleri nelerdir,  iletişimin çeşitleri