+ Yorum Gönder
Özel Eğitim ve Rehberlik ve Rehberlik Forumunda Planlı Çalışınız Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mesport
  Moderators

  Planlı Çalışınız
  Planlı Çalışınız

  Başarılı olmak için planlı çalışmak gerekmektedir. Planlı çalışmak bir işi parçalara bölüştürmek sonunda da zamanlara paylaştırılan işi gerçekleştirmektir. Plan sizi belli zamanlarda belli işleri bitirmeye zorlayacaktır ve bu plan doğrultusunda çalışan öğrencinin başarısı mutlaka artacaktır.

  Planlı çalışabilmek için, günlük zaman cetveli hazırlamak ilk adımdır. Günlük plan sadece çalıştığınız konularda değil günlük diğer çalışmalarınızın, dinlenme, eğlenme konularınızın neler olacağını, bunlara ne kadar zaman ayıracağınızı da göstermelidir. Belirlediğiniz bu zaman çizelgesini kullanmak kolay iş değildir, özellikle başlangıçta bu konuda kendinizi zorlamanız gerekmektedir. Kısa süreli bu sıkıntılarınızın, ileride sizi bekleyen mutlu, başarılı ve doyurucu yıllar için yatırım olduğunu düşünmek sizi çalışmaya yönlendirebilecektir. Alışkanlık oluşmaya başladığında ise belli zamanlarda belli işleri yapmadığınızda duyacağınız sıkıntı, düzenli çalışma alışkanlığının pekişmesine neden olacaktır. En önemli nokta hazırladığınız planınızı, zorunlu olmadıkça günü gününe, saati saatine hiç değişiklik yapmadan, herhangi birini atlamadan gerçekleştirebilmektir.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Sınavlardaki başarı her zaman planlı bir çalışmanın sonucunda gerçekleşir. öğrenci planlı çalıştığında masaya oturduğunda hangi konuyu çalıştığını bilir,bilgileri uzun sürede hafızasında kalır ve konularını hızlı bir şekilde sınava kadar yetiştirir.
+ Yorum Gönder