+ Yorum Gönder
1. Sayfa 1234 ... SonuncuSonuncu
Sağlık - Hayat ve Yaşam ve Rüya Tabirleri Forumunda Rüyada ölmek ne anlama gelir? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. IŞILAY
  Devamlı Üye

  Rüyada ölmek ne anlama gelir?
  Rüyada ölmek


  Rüyada öldüğünü görmek; uzun ömürlü olmaya işarettir.

  Ölmek dince eksikliğe ve itikat bozukluğuna; yolculuğa, bir yere taşınmaya yahut yoksulluğa yahut evlenmeye işarettir.

  Ölüm bazen uzlete, rahata kavuşmaya yahut şerefe; ani ölüm yoksul için zenginliğe, zengin için yoksulluğa yorulur.

  Ölmek, bir hatadan yahut günahtan pişman olmaya, ölüm belirtileri olmadan, uyurken hastalanmaksızın öldüğünü görmek ömrünün uzun olmasına, bir şeyden korkan yahut üzüntü ve sıkıntı içinde olan kimsenin öldüğünü görmesi hayra ve esenliğe işaret eder.

  Ölü olduğunu görmek sevince ve imrenilecek güzel bir duruma gelmeye işaret eder.

  Ölüm anı ve onun sıkıntılarını çektiğini görmek çıkar için insanlara zulmetmeye, bazen ölüm anı dinde tartışmaya, ev taşınmaya, borç ödemeye, evlenmeye, misafiri hazırlamaya, bir sanattan diğer sanata geçmeye yahut haklardan istifade etmeye işaret eder.

  Ölü üzerine feryad ederek ağlamak vaaz ve nasihate, bu ağlamayı dinlemek çirkin koku yayan bir yeri açmaya ya da çalgı aletlerinin çalındığı bir merasimde bulunmaya, bir fitne çıkarmaya işaret eder.

  Ölü ardından üzüntüyle - sesli de olsa- ağladığını görmek sevinç ve sürura, ölü üzerine ücretle ağlayan kadınları görmek durumun değişmesine, çirkin amellere işaret eder.

  Ölerek toprak zeminde çıplak kaldığını görmek yoksulluğa, bir yatağın üzerinde kendini böyle görmek dünyasının iyileşmesine, bir sedir üzerinde ölüp çıplak kaldığını görmek şeref ve rütbeye işaret eder.

  Öldüğünü, tabuta konarak omuzlar üzerinde mezara götürüldüğünü fakat defnedilmediğini görmek dünyaca yücelmeye ve büyük bir mevkiye geçmeye, defnedilmiş ise dünyanın kendisine galip gelmesine işaret eder.

  Öldüğü halde kefen, tabut ve yıkanmak gibi şeyleri görmemek bir şeyin kırılmasına yahut yıkılmasına işaret eder.

  Ölüp de defnedildiğini görmek tövbe etmeden vefata, öldüğü halde dirildiğini görmek tövbe etmeye işaret eder.

  Öldüğü halde yaşadığını görmek yoksulluktan sonra zengin olmaya, günahlarından tövbe etmeye, yolcu ve gurbette ise vatanına dönmeye, bilinmeyen kadının ölmesi yağmur yağmamasına, bu kadının dirilmesi bereketli yağmurlara işaret eder.

  Hanımının ölüp tekrar dirildiğini görmek ziraat ve harmandan fayda görmeye, kadınların vefatı çocukların ölümüne, çocukların ölümü kadınların vefat etmesine işaret eder.

  Ölmüş birinin ölmediğini söylemesi, onun durumunun şehitlik makamı olduğuna, Ölmüş birini sırtına almak dinsiz birinin meşakkat ve sıkıntısını üzerine almaya işaret eder.

  Ölüyü, mutad olan şeklin dışında yüklendiğini görmek haram mala, ölü taşıdığını görmek devlete hizmet etmeye, ölmüş birini hasta olarak görmek, onun dini bir vazifeden sorumlu tutulduğuna işaret eder.

  Ölmüş birinin kişinin kendisi ve insanlar için bir şeyi haber verdiğini görmek, bu haberin aynen çıkmasına; ölü geçmişte olmayan bir şeyi haber vermiş ise bu rüyanın geçersiz olmasına işaret eder.

  Ölüyü güzel bir sedirde görmek, onun Cennet'te olduğuna, ölüyü beyaz, yeşil elbiseler içinde yahut sağlıklı ve iyi durumda görmek, onun kabirdeki halinin iyi olduğuna; siyah ve çirkin renkli elbiseler içinde ve üzüntülü görmek azap çektiğine işaret eder.

  Ölünün ardı sıra gitmek, ölen kimsenin meslek ve işine, görüş ve düşüncesine uymaya, ulemanın ( önder konumdaki kimselerin) ölmesi şehrin yahut o yerleşim alanının harap olmasına, uzaktaki yahut kaybolmuş birinin ölüm haberini almak, onun noksanlık içinde olduğuna işaret eder.

  Oğlunun öldüğünü görmek düşmanından kurtulmaya, kızının öldüğünü görmek ümitsizliğe, erkek kardeşinin öldüğünü görmek düşmanın vefatına yahut zarardan kurtulmaya işaret eder.

  Ölü ile arkadaşlık etmek yolculuğa ve bununla erişilecek hayra işaret eder.

  Ölüyü yediğini görmek uzun ömre işaret eder.

  Ölünün bir şey yemesi, o şeyin pahalılaşmasına işaret eder.

  Ölmüş anne ve babalarının sağ olduklarını görmek korkudan emin olmaya, sevinç ve mutluluğa işaret eder.

  Ölüyü dirilttiğini görmek birinin hidayetine vesile olmaya işaret eder.

  Ölmüş birinin ikinci kez öldüğünü görmek, onun adaşı yahut yandaşı olan birinin vefat etmesine işaret eder.

  Ölünün bir yerinden şikâyet ettiğini görmek, onun bir şeyden sorumlu tutulduğuna işaret eder.

  Ölüye bir şey vermek - eğer ölü bunu almış ise mal veya dünyalığına gelecek zarara işaret eder.

  Ölünün yenecek bir şey vermesi ummadığı yerden rızka nail olmaya işaret eder.

  Ölünün elini tuttuğunu görmek, ümidini kestiği bir şeyin gerçekleşmesine işaret eder.

  Ölü bir kimseyle konuşmak uzun ömre, tanıdığı bir ölüyü öpmek veya onun tarafından öpülmek onun vereselerine bıraktığı mal ve ilminden istifade etmeye, tanınmayan ölüyü öpmek tahmin edilmeyen bir yerden mal ve dünyalığın gelmesine işaret eder.

  Ölü ile cins' münasebette bulunmak ümidini kestiği bir şeyin gerçekleşmesine ya da bu işin ölünün vereseleri tarafından gerçekleşmesine yahut o ölüyü hayırla yad etmeye işaret eder.

  Ölmüş birinin bir diriyi dövmesi, dövülen kimsenin dinen sakıncalı bir iş işlediğine işaret eder.

  Ölmüş birini dövmek - eğer ölü buna razı ve itaat ediyorsa- döven kimsenin ölüye hayır ve dua ettiğine ya da yolculuk yaparak bir hayra ermeye yahut kaybettiği şeyi bulmasına işaret eder.

  Ölüyü soymak, eşini boşamak için zorlanmaya, malında zulüm meydana gelmesine, yolculuğa, günahtan temizlenmeye, tövbe etmeye ya da -kafir için- İslam’la şereflenmeye işarettir.

  Ölmüş kimseyi uykuda görmek, onun durumunun iyi olduğuna işaret eder.

  Ölü üzerine namaz kılmak çirkin bir iş yapmaya yahut batıl amele delalet eder. 2. Ziyaretçi

  52 yaşında ölmek ne anlama gelir.
 3. FERAY
  Devamlı Üye
  52 yaşında ölmek ne anlama gelir.
  Rüyada ölmüş insanlar önemli mesajlar verebilmektedir ancak bunlar sizin içinde bulunduğunuz durumla ilgili olabilir.

  Ölüm anını sadece Allah bilir ve ondan başka hiç kimse bilemez.

  Gördüğünüz rüyada verilen mesaj belki ölüm hakkında dikkatinizi çekip, ahireti aklınızdan çıkarmamanız, ibadetlerinizi tam yapmanız konusunda olabilir.
 4. Ziyaretçi
  Böyle arada bir depremle ilgili rüya görüyorum.uyandiğimda korku ve ter içindeyim.depremden korkan biride değilim.

 5. Ziyaretçi
  Ben ruyamda oluyordum ailemle birlikte obur dunyaya gidiyorduk cok eglenceli biyer gibiydi .melekler bize garip ve sacma sorular siruyorlardi . Melekler insan gibilerdi. Mavi giyiniyodu melekler. Ölürken cok garip his duydum. Anlamini aciklarmisiniz

 6. Fatma
  Administrator
  Böyle arada bir depremle ilgili rüya görüyorum.uyandiğimda korku ve ter içindeyim.depremden korkan biride değilim.

  Rüyada deprem görmek büyük hayal kırıklıkları ve acılara işaret eder.

  İş yaşamınızda sıkıntılar yaşayacaksınız demektir. Ülkeler arasında savaş çıkacağı şeklinde de yorumlanır.

  İş hayatınızda birtakım sorunlarla karşı karşıya kalacaksınız. Bu rüya, ülkeler arasında savaş çıkacağı anlamına da gelir.

  Rüyada deprem, herşeyin aniden değişeceğini haber verir


 7. Ziyaretçi
  ruyamda 1 kez olmek uzereyken uyandim digerindede oldugumu gordum ama tam olurken aklima ibadetlerimi aksattigim geldi ikisindede sizce ne yapmaliyim 2 ruyayida 1 hafta icinde gordum

 8. Fatma
  Administrator
  ruyamda 1 kez olmek uzereyken uyandim digerindede oldugumu gordum ama tam olurken aklima ibadetlerimi aksattigim geldi ikisindede sizce ne yapmaliyim 2 ruyayida 1 hafta icinde gordum
  Rüyada ölüm olayının görülmesi; yolculukla veya evlenme ile yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında öldüğünü ve kabire götürüldüğünü görmesi; o kimsenin uzak bir yolculuğa çıkacağına, kişinin rüyasında ölüp kefenlendiğini görmesi; eğer bekâr ise evleneceğine, kişinin rüyasında ölüp gömüldüğünü görmesi; o kimsenin tövbe etmeden öleceğine işaret eder.

 9. Ziyaretçi
  Uzun ömürlü birisi anlamına gelir

 10. Ziyaretçi
  Ben rüyamda hiç bir şey olmadan ölüyordum ama öldüğümde dünyada ailemle birlikte idim .ailem ve arkadaşlarım hepsi bir yere gidiyorlardı hepsi bir arabaya binip gittiler ve benide ölenler arabasına bindirdiler ne olduğunu hala anlamamıştım ölenler arasında yanımda sadece iki üç kişi vardı ve sonra uyandım bir an ölümü hatırladım çok korktum sizde sürekli ölümü hatırlayın

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 1234 ... SonuncuSonuncu


rüyada ölmek,  ruyada olmek,  rüyada ölmek ne demek,  rüyada ölmek ne anlama gelir,  ruyada ölmek,  rüyada ölmek nedir