+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Saç Modelleri Forumunda Kepek / Kepekli Saçlar / Saç derisindeki kepeklenme nasıl önlenir? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. RüzgarGülü
  Devamlı Üye

  Kepek / Kepekli Saçlar / Saç derisindeki kepeklenme nasıl önlenir?
  Kepek / Kepekli Saçlar / Saç derisindeki kepeklenme nasıl önlenir?


  Saç derisindeki kepeklenme nasıl önlenir?  Kepek Kepekli Saçlar.jpg


  Kepek, saç derisinde keratenize olmuş ölü hücrelerin dökülmesidir. Sağlıklı bir saç derisinde gözle görülmeyecek kadar hafif olan deri dökülmesi durumu; aşırı yağlanma veya kuruluk, antibiyotik veya hormonal ilaç kullanımı, dengesiz beslenme gibi nedenlerle pul pul dökülme halini alabilir.
  Kepekli saçlar insanı fiziksel açıdan ve sosyal ilişkilerde oldukça zor durumalrda bırakabilir. Meydana gelen kepeklenmenin rahatsız edici olmasının yanı sıra saç derisinde hücre yenilenmesinin hızlanması sonucu cilt tahriş olmaktadır.
  Nedeni ne olursa olsun piyasadaki kepek önlediğini iddia eden market şampuanlarından önce, bir dematoloğa baş vurmak yerinde olacaktır.
 2. Esma Şeker
  Görevli Bayan

  Kepekli saçlar kadın ve erkeğin en çok şikayet ettiği konudur. Kafamızdaki derinin kuruyup dökülme sonrasında saçta kepek meydana gelir. Ayrıca bu kepek kötü görüntüler vermektedir.Bunun olmaması için saç bakımlarınızı muhakkak yapın.
+ Yorum Gönder