+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Saç Modelleri Forumunda Saç Derisi Egzaması Tedavisi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Saç Derisi Egzaması Tedavisi
  Saç Derisi Egzaması Tedavisi


  Saç Derisi Egzaması Tedavisi.jpg


  İçeriğinde çinko pirition, salisilik asit ve ketokonazol bulunan özel kepek şampuanları egzama tedavisinde kullanılmakta. Ayrıca doktorunuzdan direk saç derisine uygulanacak kremler alabilirsiniz. Kirlenme ve aşırı terleme sonucu yağlanan saçlarınızı düzenli olarak yıkamalı ve saç derisinin kurumasını önlemelisiniz. Stres düzeyini düşürmek sizi pek çok cilt hastalığından koruyacaktır. Duş alırken kesinlikle çok sıcak su kullanmayın, ılık suyla yıkanın.

  Saç derisi egzaması genellikle kolay tedavi edilen bir rahatsızlık olmakla birlikte bakımınızı tam olarak yapmadığınızda yüksek olasılıkla tekrar oluşur. Bu nedenle ayna karşısında saç derisini belirli aralıklarla kontrol ederek egzama belirtileri gördüğünüzde yayılmadan tekrar tedaviye başlamalısınız. 2. CAVİDAN
  Devamlı Üye

  Bu her gün saçınızı yıkamaktan biraz daha fazlasını içeriyor. Yapacağınız saç derisi masajı ile siz gevşerken saç deriniz de rahatlayacak. Saç deriniz kuruyor ve kaşınıyor ise, başınızı elma sirkesiyle yıkayın. Elma sirkesi kaşıntınızın kesilmesine yardımcı olacak, kuruluğu da giderecektir.
+ Yorum Gönder


saçta egzama,  saç diplerinde iltihaplanma,  kafada yara ve kaşıntı,  kirmizi sacsizc yara kafada cikar