+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Saç Modelleri Forumunda sürekli düzleştirici kullanmak saça zarar verir mi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  sürekli düzleştirici kullanmak saça zarar verir mi
  sürekli düzleştirici kullanmak saça zarar verir mi

  Saçları düzleştirmek tabi kide zararlı ​dır.Saçları düzleştirirken yakar ve kırık oluşturur. Buda saçın çok kötü görünmesini sağlar.Düzleştirirken güzel göstermesini sağladığı gibi de zarar vermektedir. Bunu önlemek için en azında saçlarınızı haftada bir düzleştirin yada düzleştirmek yerine doğal halinizi ortaya koyan.


  sac duzlestirici.Jpeg

  Dümdüz saçların modanı hiçbir zaman geçmeyecek gibi görünüyor. Doğuştan düz saçlara sahipseniz bu konuda oldukça şanslısınız; ancak kıvırcık veya dalgalı saçları olanların düzleştiricilerle saatlerce uğraştığını biliyoruz. Peki, saç düzleştirmek saçlara zarar verir mi vermez mi?

  Brezilya fönü olarak da bilinen bir saç şeklinin son dönemlerde yaygınlaşmasıyla konuyla ilgili bir inceleme yapan Amerikan hükümeti, bazı uygulamaların sağlığa zararlı maddeler içerdiğini belirtti.

  Özellikle saçların düzleştirilmesi için kullanılan maddelerdeki formaldehit saç tellerine hasar verebiliyor.

  Saç düzleştirici ürünler ise türlerine göre ayrılıyor. Saçlara en az zarar verecek bir ürün seçmenin önemi de burada ön plana çıkıyor. Saçları kırmayan, uçlarını yıpratmayan ve saçın dayanabileceğinden daha fazla ısı vermeyen bir düzleştirici kullanmak gerekiyor.

  Islak saçlara ise kesinlikle düzleştirici uygulanmamalı. Nemli saç çok daha çabuk kırılabildiği için bir anda aşırı sıcak bir yüzeyle karşılaştığında saç telleri kırılıyor ve kırıklar oluşuyor.

  Bu nedenle duştan sonra tamamen kuruduktan sonra ve aşırı sıcak dereceye ayarlamadan saçların düzenleştirilmesi gerekiyor.

  Saçları her gün düzleştirmek ise yine sorunlara neden olabiliyor. Doğal yapısı kıvırcık olan bir saçın düz hale getirilebilmesi için her gün uygulandığında bu ürünler saçın yapısına ve saç diplerine hasar veriyor. Sürekli kullanıldığında kırıklar gibi kepek oluşumunu da tetikleyebiliyor. 2. Emine
  Devamlı Üye

  Elbette verir özellikle saçlar nemli iken yapılan düzleştirme saçın köklerine zarar vermekle kalmayıp kepek oluşumuna da zemin hazırlıyor. Saçın şekli de zamanla değişime uğruyor. Elinizden geldiği kadar sık kullanmamaya özen gösterin.
+ Yorum Gönder