+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Saç Modelleri Forumunda Sarımsak saça nasıl uygulanır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Sarımsak saça nasıl uygulanır
  Sarımsak saça nasıl uygulanır

  sarimsak-sac.jpg

  Sön dönemlerde popüler olan sarımsak şampuanı ya da içeriğinde sarımsak kullanılan kozmetik saç bakım ürünleri sarımsağı saçlarda kullanmak için bir yöntem. Ancak yine bunlar kadar etkili ve neredeyse bedava olan bir uygulama ise bildiğiniz sarımsağı kullanmak. Sarımsağı saça uygulamak için 2-3 diş sarımsağı havanda dövün ve saç derinize masaj yaparak sürün. Özellikle saçların zayıfladığı bölgelerde etkisi daha çok olacaktır.

  Sarımsağı saç derinize uyguladıktan yarım saat sonra zeytinyağıyla saç derinize masaj yapmak köklerin güçlenmesini ve derinin yumuşamasını sağlayacaktır.

  Sarımsağın saça faydaları saç tellerine değil de saç derisine ve dolayısıyla saç köklerine faydasından ileri gelmektedir. Örneğin sarımsak içinde bulunan sülfür saçları oluşturan protein dışında pek çok proteinin yapı taşıdır. Cilde de pek çok faydası bulunan sülfür egzama, mantar gibi cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır.

  Yine sarımsak içinde bulunan selenyum E vitamini ile birlikte saçların genel sağlığını geliştirmek ve zayıflayan saç köklerini güçlendirmek için tavsiye edilmektedir. Sarımsak E vitaminin emilimini arttırırken E vitamini de hücre membranlarına zarar veren serbest radikallere karşı koruma sağlar. E vitamini eksikliği saçların zayıf görünmesine ve kolay kırılmasına neden olur.

  C, B6 ve B1 vitamini yönünden zengin olan sarımsak bu özelliği ile saçlar için gerekli tüm vitaminlerin bulunduğu mucize bir ilaç gibi. B6 vitamininin saç dökülmesine yol açtığı biliniyor. B1 vitamini ise saç derisindeki dolaşımı arttırarak saç köklerine daha fazla oksijen gitmesine yardımcı olur. 2. Emine
  Devamlı Üye

  Eğer sadece belirli bölgelere koyacaksanız yeteri kadar sarımsak alın ve o sarımsağı ezin daha sonra koyacağınız bölgeye el yordamıyla sürün. Yalnız bu işlemi masaj yapıyormuş gibi yapın.
+ Yorum Gönder