+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Sağlık Bilgileri - Haber Forumunda Asteni nedir? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. ahistanbulist
  Yeni Üye

  Asteni nedir?
  Asteni ya da Kronik Yorgunluk Nedir ?

  Asteni, dinlenmekle geçmeyen yorgunluktur. Astenik bireylerde genel bir enerji azlığı söz konusudur. Bu kişiler kendilerini aşırı bitkin, yorgun ve güçsüz olarak tanımlarlar.

  Astenideki Yorgunluk Farklı Mıdır ?

  Astenideki yorgunluk fiziksel yorgunluktan farklıdır. Normal yorgunluk dinlenmekle geçer. Astenideki yorgunluk ise sadece dinlenerek geçmez. Çünkü burada enerji metabolizmasının normal hızında görev yapamamasına bağlı genel bitkinlik durumu söz konusudur.

  Asteni Kişide Nasıl Bir Durum Ortaya Çıkarır ?

  Asteni, kişide üşengeçlik, isteksizlik ve belirgin bir motivasyon eksikliği yaratır. Bu kişiler sabahları zor uyanırlar. Uyandıklarında yeterince uyku alamadıklarını hissederler. Güne hızlı başlayamazlar ve kolaylıkla konsantre olamazlar. Günün sonuna doğru erken yorulurlar ve yapmakta oldukları işleri ertelemeyi tercih ederler. Astenik kişiler, akşamları enerjileri azalmış olarak eve dönerler.
 2. al_beni_de_ya
  Yeni Üye

  kardeş bu hastalığın tedavisi için on numara bir ilaç var; stimol, kullandım acayip faydasını gördüm
 3. deniz5
  Yeni Üye
  evet asteni tedavisi için piyasada bulunan en iyi ilaç kendisi.
 4. Zarafet
  Üye
  Asteni fiziksel ya da ruhsal olarak sürekli hissedilen yorgunluktur. Üstelik astenide hissedilen yorgunluk dinlenmekle geçmez. Son zamanlarda ortaya çıkan asteni hastalığı aslında bir enerji bozukluğudur. Asteni hastalığı tedavisi olan bir hastalıktır.

+ Yorum Gönder


Asteniya nedir,  asteni tedavisi,  Asteniya psixo asteniya nedir