+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Sağlık Bilgileri - Haber Forumunda Geniz Eti Ameliyatı Riskleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mesport
  Moderators

  Geniz Eti Ameliyatı Riskleri
  Geniz Eti Ameliyatı Tehlikelimidir

  Tonsil için bazen lokal anestezi yapılmasına rağmen adenoid dokusunun alınması genel anesteziyi gerektirir. Tonsil'in alınması uygun kesi ile etrafındaki kapsül ile birlikte çıkarılması şeklinde olur. Adenoid ameliyatı ise büyümüş dokunun kazınması şeklindedir. Ameliyat süresi genellikle kısadır ve 30-60 dk arasında değişir. Ameliyat sonrası genellikle hastanede yatmak gerekmez. Bazen özellikle kanama riski açısından 1 gece hastanede kalınması gerekebilir.  Çocuğunuzun ameliyatı, emniyetli ve uygun şartlarda, dikkatle, en iyi sonuçları elde etmek için yapılacaktır. Uygulanacak ameliyatın başarısızlıkları, komplikasyonları hakkında bilgi sahibi olma isteğiniz en doğal hakkınızdır. Her insanın bünyesi farklı olduğundan bazen aynı cerrahi müdehaleye ve anestezik maddelere karşı değişik cevaplar almak mümkündür. İyileşme süreci de kişiler arasında farlılıklar göstermektedir. Sonuçlar ve potansiyel komplikasyonlar hakkında hiçbir zaman garanti verilmez, verilmemelidir.

  Geniz eti ameliyatı için tıbbi literatürde aşağıda sıralanan komplikasyonlar bildirilmiştir. Bu liste oluşabilecek bütün komplikasyonları kapsamayabilir. Bunlar sadece sizi bu cerrahi yöntem hakkında bilgilendirmek amacı ile derlenerek sunulmuştur, amaç sizi korkutmak değildir.

  Geniz akıntısının veya kulak ve sinüs enfeksiyonlarının önlenememesi,
  Çok az vakada da olsa ameliyat sonrası kanama,
  Seste kalıcı değişiklik,
  Daha sonrasında sinüsleri, burnu veya bademcikleri de kapsayan daha geniş bir cerrahi uygulama ihtiyacı,
  Enfeksiyon,
  Burun hava pasajının tam olarak açılmaması; horlama, uykuda nefes kesilmesi veya ağızdan solunum gibi şikayetlerin tam olarak düzelmemesi,
  Allerji yönünde daha detaylı araştırmalar yapılması, tedaviler uygulanması, çevrede allerjen kontrolünün sağlanması. Allerjik rahatsızlıklarda, operasyon; hiçbir zaman allerji tedavisinin veya çevredeki allerjenlerin kontrol altına alınmasının önüne geçemez.
 2. Zarafet
  Üye

  Burun tıkanıklığı, öksürük, kulak tıkanması ve horlama gibi şikâyetlere neden olan geniz eti tedavisi mümkün olan bir hastalıktır. Geniz eti olan çocuğun gelişimine olumsuz etkilediğide görülmüştür.
+ Yorum Gönder