+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Sağlık Bilgileri - Haber Forumunda İşitme Kaybına Uğramamak Için Nelere Dikkat Etmeliyiz Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  İşitme Kaybına Uğramamak Için Nelere Dikkat Etmeliyiz
  İşitme kaybına uğramamak için nelere dikkat etmeliyiz kısaca 2. FERAY
  Devamlı Üye

  İşitme Kaybına Uğramamak Için Nelere Dikkat Etmeliyiz Hakkında Bilgi

  Dış kulak yoluyla ilgili problemler yaratmamak kulak temizliğini doğru bir biçimde yapmak gerekir.
  Dış kulak yolu yüzücü hastalığı denilen bir hastalığa kişi maruz kalmış olabilir. Buda özellikle soğuk suda yüzmeyi seven kişilerde görülen bir hastalıktır. Dış kulak yolunun kemik kısmında bir takım çıkıntılar, büyümeler oluşur. Bu tür insanların kulaklarına bir tıpa takarak dalmaları önerilir. Orta kulak tipi problemlerde daha önce geçirilmiş olan bir üst solunum yolu enfeksiyonu eğer kulakta bir takım sıkıntılar meydana getiriyorsa bunu ilaç tedavileriyle hemen gidermek gerekir. Kişi nezle yada gripken asla uçağa binmemelidir çünkü orta kulak basıncının dengesizleşmesiyle kulak zarı yırtılabilir ve kişi işitme engelli olabilir. Belli bir desibelin üstünde örneğin 60-70 desibelin üstünde sürekli gürültüye maruz kalan kişilerde işitme kaybı oluşur.

 3. Nesrin212121
  Yeni Üye
  işitme kaybı kulağa en çok su kaçmasın dan kaynaklanıyor, mesela banyo yaparken en çok kulağa dikkat etmemez gerekir,eğer kulağınıza su kaçtığın da derhal kulak çubuğuyla veya bir peçete yardımıyla temizlemek gerekir,eğer kulağınızdan çok rahatsız oluyorsanız,fazla kulağınızla oynamayın derhal bir kulak burun boğaz,bir hekime başvurunuz,
+ Yorum Gönder


işitme kaybı yaşamamak için neler yapmalıyız,  işitme kaybını önlemek için nelere dikkat etmeliyiz