+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Sağlık Bilgileri - Haber Forumunda Prostat kanserinin belirtileri nelerdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Prostat kanserinin belirtileri nelerdir
  kısaca prostat kanserinin belirtileri nelerdir 2. Ebru
  Devamlı Üye

  Prostat kanserinin belirtileri


  Sorusunun cevabının ardından önemli bir noktadan daha bahsetmek gerekir. Prostat kanserinin tam olarak belirlenmesi için PSA adı verilen bir test yapılmaktadır ve bu test ipuçları vermektedir.

  Prostat büyümesinin tedavisinde prostat dışarı çıkarılmışsa patolojik inceleme yapma olanağı da vardır ki bu inceleme net olarak sonuç vermektedir.

  Prostat büyümesinin prostat kanserine çevrilmesinden korkanlar vardır ancak prostat büyümesinin prostat kanserine dönüşmesi gibi bir durum gerçekleşmez. Her iki rahatsızlık da birbirinden oldukça farklıdır. Bir bireyde prostat büyümesinin yanında herhangi bir kanser çeşidi de olabilir ancak bunun nedeni prostat büyümesi değildir. Prostat iltihabının da prostat kanserine dönüşeceği yönünde endişeler mevcuttur. Fakat bu da mümkün değildir. Prostat büyümesi de prostat kanserinden farklı bir rahatsızlıktır.

  Prostat büyümesinin tedavisinde fazlaca tercih edilen cerrahi yöntemi plazma kinetiktir. Plazma kinetikte operasyon kapalı olarak penisten içeri girilerek yapılır. Bir telle içeri girilir. Ardından bir güç kaynağının yardımı ile prostat parçalar şeklinde kesilerek dışarı çıkarılır. Bu yöntemde patolojik inceleme yapma imkânı da vardır. Hastalar plazma kinetik yöntemi ile operasyon geçirdikten sonra kısa zamanda ayağa kalkmaktadır. Bu nedenle de plazma kinetik yöntemi sıklıkla tercih edilmektedir.

  Plazma kinetik yöntemi Ankara Koru Hastanesi tarafından da uygulanmaktadır ve bu yöntemle birçok hasta sağlığına kavuşturulmuştur. Koru Hastanesi robotik cerrahi sistemini de kullanan hastaneler arasındadır. Koru Hastanesi Ankara’da iki semtte hizmet vermektedir.

+ Yorum Gönder