+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Sağlık - Genel Konular Forumunda Grip ve soğuk algınlığı neye denir tıp dilinde açıklaması Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Grip ve soğuk algınlığı neye denir tıp dilinde açıklaması
  Grip hastalığı aniden olan ve devam eden bir hastalıktır grip olan kişilerde iştahsızlık, baş dönmesi, terleme nöbetleri, öksürük, sırt ağrıları görülür en iyi tedavi yöntemi istırahattır eğer devam ederse uzun bir zaman başka hastalıkların habercisi olabilir doktora başvurmak gerekir.

  Grip (bilimsel adı ile influenza) ve soğuk algınlığı birbiriyle çok sık karıştırılan ve hatta birbiri yerine kullanılan iki terim olmakla birlikte aslında birbirlerinden çok farklı iki durumu ifade ederler. Her iki hastalıkta da benzer belirtiler görülmekle birlikte hem hastalığın nedeni hem de sonuçları çok farklıdır.

  Her iki hastalık da viruslerin neden olduğu ve üst solunum yollarını tutan hastalıklardır. Grip Influenza A, B, ve C adı verilen 3 tür viruse bağlı bir hastalıkken, 200 değişik tür vürus soğuk algınlığına neden olabilir.
 2. Hakim
  Devamlı Üye

  Grip ve soğuk algınlığına sebep olan nedenlerin başlıcaları şunlardır birincisi eğer kişi düzensiz bir şekil de beslenirse ikincisi gereken vitaminleri alamazsa ve üçüncüsü ise fazla soğuk alırsa bu hastgalığa neden olabilir.
+ Yorum Gönder


tıp dilinde soğuk algınlığı