+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Sağlık - Genel Konular Forumunda Boy uzaması nasıl durdurulur Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Boy uzaması nasıl durdurulur
  Boy uzaması nasıl durdurulur


  Ağırlık kaldırmanın hormonlar üzerindeki etkisinin boyun uzamasını sağlayacağını pek sanmıyorum. Çünkü büyüme hormonu kadar vücudu ne şekilde yonttuğumuz da önemli. Vücut geliştirme antremanları vücudu kas yapmaya yöneltecektir. Yani salgılanan hormonların etkisini uzun boy olarak değil iri kas olarak görürüz. Ama vücut geliştirmenin genel olarak boy uzamasını durduracağını da sanmıyorum. Çünkü erken yaşlarda zaten vücudu fazla ezecek ağırlıklara giremeyeceksin. Ancak ileriki yaşlarda belki boy uzamasını durdurabilecek kadar yüksek ağırlıklara gireceksin. 18 yaşından sonra da pek verimli bir uzama zaten olmaz. Yani vücut geliştirmenin problem olmayacaktır.
 2. Zarafet
  Üye

  Çocuklarda boy kısalığın en önemli sebebi büyüme hormonun yetersiz olması. Ülkemizde yılda yaklaşık 1000-1500 çocuk büyüme hormonu eksikliğiyle doğuyor.
 3. Sultan
  Devamlı Üye
  Boy uzaması Türkiye de fazla araştırılan konulardan biridir. çocuklarınızın boyu uzaması için küçükken çok fazla haşlanmış yumurta yedirmelisiniz.
+ Yorum Gönder


boy uzaması nasıl durdurulur,  boy uzaması nasıl durur,  boy uzamasi nasil durdurulur,  boyun uzaması nasıl durdulur,  boy uzamas,  boy uzamasını nasıl durdurabilirim