+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Sağlık - Genel Konular Forumunda Aşırı Zayıf Olmak Sorun Yaratırmı Kısaca Bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Aşırı Zayıf Olmak Sorun Yaratırmı Kısaca Bilgi
  Aşırı zayıf olmak sorun yaratırmı kısaca bilgi kısaca 2. Dilan
  Devamlı Üye

  Aşırı Zayıf Olmak Sorun Yaratırmı hakkında genel bilgi

  Çok zayıf olmak, az besin tüketimine bağlıysa önemli bir sağlık sorunu olabilir. Gün içinde düzensiz alınan öğünler ve yetersiz toplam kalori miktarı, vücudun normal işlevselliğini zamanla bozar. Günlük olarak gerekli olan enerji miktarı tamamlanamadığı zaman yorgunluk, konsantrasyon kaybı ve huzursuzluk gibi durumlar oluşabilir. Özellikle bağışıklık sisteminde zayıflama olacağı için enfeksiyon hastalıklarına yakalanma riski yüksektir.

  Tüm dünyada yaklaşık 200 milyon kadını etkileyen Osteoporoz ile ilgili yapılan araştırmalar, hafif düşme sonucu kırık problemiyle hastaneye başvuranların yüzde 97’sinde D vitamini yetersizliği görüldüğünü ortaya koyuyor. Kalça kırığı yaşayan her 5 kadından 1’inin bir yıl içinde hayatını kaybetmesine neden olan hastalıkta vücut kitle indeksi yani boy ve kilonun oranı da kemik kırıklarının oluşmasında etkili olurken sanılanın aksiye yüksek vücut kitle indeksi kemiklerin kırığa olan eğilimini azaltıyor. Yani kilolu kadınlar daha az kırık riski taşıyor.

 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Her şeyin aşırısı zararlıdır. eğer aşırı zayıf veya aşırı kilolu iseniz bu sağlığınız için bir problem teşkil etmektedir. bazı insanlar yemek yiyemedikleri ve yediklerini kustukları için aşırı zayıf olurlar.. bu durum bir hastalıktır ve bu hastalığın adı da anaroksi hastalığıdır.
+ Yorum Gönder