+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Sağlık - Genel Konular Forumunda Nefes Darlığı Olanlar Için Nasıl Bir Tedavi Uygulanır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Nefes Darlığı Olanlar Için Nasıl Bir Tedavi Uygulanır
  Nefes darlığı olanlar için nasıl bir tedavi uygulanır kısaca 2. Dilan
  Devamlı Üye

  Nefes Darlığı Olanlar Için Nasıl Bir Tedavi Uygulanır Hakkında Bilgi

  Nefes darlığının tedavisi sebep olan hastalığa göre değişeceği için öncelikle nefes darlığına neyin sebep olduğu tespit edilmelidir. Bu tespit edildikten sonra sebebe yönelik tedavi uygulanmalıdır. Eğer kişide bronşiyel astıma bağlı bir nefes darlığı varsa bir takım ilaçlar kullanılarak nefes darlığı önlenir. Eğer koaha bağlı nefes darlığı varsa sigaranın bırakılması birinci dereceden önemlidir bunun yanında nefes açıcı, broş genişletici ilaçlarla nefes darlığı ortadan kaldırılabilir. Nefes darlığının sebebi bir kalp yetmezliği ise kalp yetmezliğine yönelik tedavi uygulanır. Eğer tiroit ten kaynaklanan bir nefes darlığı varsa hormon tedavisi uygulanır. Eğer kansızlığa bağlı olarak oluşan nefes darlığı varsa bunun giderilmesine yönelik destek tedavisi uygulanır.

 3. Gülşen
  Devamlı Üye
  Nefes darlığı sorunu olanlar nefes darlığına neyin sebep olduğunu öncelikle tespit ettirmeli ve nefes darlığına neden olan sebepler bulunduktan sonra uygun tedavi yapılmalıdır. Nefes darlığı neden kaynaklanıyorsa ona yönelik bir tedavi uygulamaya dikkat edilmelidir.
+ Yorum Gönder