+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Sağlık - Genel Konular Forumunda Astıma Neden Olabilecek Ilaçlar Var Mı Konusunu Okuyorsunuz..
  1. Ziyaretçi

    Astıma Neden Olabilecek Ilaçlar Var Mı








    Astıma neden olabilecek ilaçlar var mı kısaca







  2. Dilan
    Devamlı Üye





    Astıma Neden Olabilecek Ilaçlar Var Mı Hakkında Bilgi

    Son yapılan araştırmalar özellikle bebeklik döneminde ilk 6 ay içerisinde antibiyotik kullanılmasının bağırsaktaki normal bakteri florasını etkileyerek ilerde astım oluşturabilir bu nedenle çok mecbur kalınmadıkça ilk 6 ay içerisinde antibiyotik kullanılmamalıdır. Astım sadece ilaçlara bağlıda oluşabilir. Örneğin ağrı kesici, ateş düşürücü bazı ilaçlar, kortizon dışı iltihap giderici bir takım ilaçlardan dolayı asmatik reaksiyon oluşabilir. İlaca bağlı oluşan astım türü diğer astım türlerinden ayırt edilemeyecek kadar şiddetli bir nefes darlığı be bronşit tablosuyla karşımıza gelir. Pratik olarak her türlü ilaç astım tipi bir reaksiyona neden olabilir.





  3. Nesrin
    Devamlı Üye
    Astım hastalığı her yaş grubunda bulunan insanlarda rastlanabilir. bu hastalığa genetik faktörlerden dolayı yakalanıldığı gibi bazı ilaçların kullanılmasında da meydana gelebilmektedir. örneğin hamilelik sırasında antibiyotik kullanmak veya ağrı kesici ve ateş düşürücü ilaçlar kullanmak.




+ Yorum Gönder