+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Sağlık - Genel Konular Forumunda Sürekli Yaşanan Burun Akıntısının Nedenleri Nelerdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Sürekli Yaşanan Burun Akıntısının Nedenleri Nelerdir
  Sürekli yaşanan burun akıntısının nedenleri nelerdir kısaca 2. HaKHaN
  Özel Üye

  Sürekli Yaşanan Burun Akıntısının Nedenleri

  Mevsimlerle ilişkisi olan burun akıntılarının içinde en önemli yeri alerji alır. Özellikle ilkbahar aylarında polenlerin çok fazla arttığını ve uyaranların fazla olduğunu göz önüne alırsak mevsimsel allerjilerinde arttığını bu alerjilerinde burun akıntısına sebep olabildiğini saptayabiliriz. Bu durumun görülme oranı yaz aylarında oldukça düşer. Bunun haricinde burun akıntısının mevsimden bağımsız hemen her ay aynı süre ve miktarda olması alerji dışında başka hastalıkların düşünülmesine neden olur. Bunların içinde burundaki kemiğin eğriliği gibi yapısal problemler burunda sürekli bir akıntıya sebep olabilir. Ayrıca kronikleşmiş sinüzütte çok uzun süre devam eden sarı yeşil renkli koyu kıvamlı akıntı yapabilir.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Sürekli olarak insanların burunlarının akmasının nedenleri bulunmaktadır. bu sürekli olarak süren akıntıların nedenlerinden biride sürekli olarak mevsimlerin değişmesi ile havaların değişmesi , insanların sürekli olarak alerjik olması gibi
+ Yorum Gönder