+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Sağlık - Genel Konular Forumunda Grip hastası ne yemeli Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Grip hastası ne yemeli
  grip hastası ne yemeli kısaca 2. FERAY
  Devamlı Üye

  Grip Hastaları Nasıl Beslenmeli

  Sonbahar’ın gelmesiyle birlikte kapımıza dayanan hastalıkların başında grip ve soğuk algınlığı geldiği için ve birçok kişinin de bünyesi grip olmaya yatkın olduğundan dolayı daha önceleri sizlere soğuk algınlığı ve gripten korunmanın yolları hakkında bilgilendirmiştik. Şimdi ise, grip olmaktan kaçınamayan kişilerin gripten kurtulma yollarına değinmek istiyoruz. Grip olduğunuz zaman az sonra söyleyeceğimiz gıdaları tüketerek gripten çok çabuk şekilde kurtulabilirsiniz. Çünkü bu besinler vücudunuzda ki virüs ve mikropları sizden uzaklaştıracak eski sağlığınıza kavuşmanıza yardım edecek.

  Grip Hastaları Nasıl Beslenmeli.jpg

  Grip olunduğunda yenmesi gereken gıdaların başında buzlu gıdalar gelir. İltihaplanan boğazın yanma ve şişme sorunu ortadan kaldıran buzlu gıdalar, aynı zamanda vücudunuzun sıvı ihtiyacınız da fazlasıyla karşılayacaktır. Buzlu gıda olarak meyveli dondurmaları tüketebilirsiniz.

  Griple mücadele etmenin bir diğer yolu da tam bir vitamin deposu olan hindi yemektir. Aynı zamanda kendinize bol yeşillikli bir salata yapabilir ve salata ile birlikte tavuk çorbası da içebilirsiniz.

  Sebze ve meyve suları da gripten kurtulmanıza muavenet edecektir.
  Vücudun bakteri ve virüslere karşı dirençli olmasına yardımcı olan bu gıdalar hem boğazı yumuşatır hemde gözlerde ve boğazlardaki yanmaya iyi gelir.

  Sarımsak tüketmek de gripten kurtulmanın en etkili yollarından biridir. Sarımsak, antimikrobiyal ve bağışıklık sistemini harekete geçiren özellikleriyle tıkanıklığınızı açarak ferahlama hissi verecektir..

  Karın ağrısı ve bulantı gibi sorunlar için zencefil tercihleriniz arasında olabilir. Nefes tıkanıklığını açmak için ise sıcak yeşil ya da siyah çay içebilirsiniz. Ancak kesinlikle kafeinli içeceklerden uzak durmalısınız.

+ Yorum Gönder