+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Sağlık - Genel Konular Forumunda Karın şişkinliğine iyi gelen yiyecekler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Zühre
  Devamlı Üye

  Karın şişkinliğine iyi gelen yiyecekler
  Karın şişkinliğine iyi gelen yiyecekler nelerdir

  Hem yanlış yapılan diyetler sonucunda hem de ağır olan besinlerin midede zor sindirilmesinden kaynaklı olarak husule gelen karın şişkinliği, aynı zamanda hormonal bozukluklardan, enzim eksikliğinden ve iltihaplanmadan dolayı da ortaya çıkabilir. Karın şişliğinin enönemli sebebi ise kanser hastalığıdır. Karın şişliğine iyi gelen şeyleri sizler için makalemizde açıkladık. Eğer karın şişliğine yol açan şeyönemli bir sağlık sorunuysa muhakkak uzman doktor eşliğinde tedavi edilmelidir. Beslenme bozukluğundan kaynaklı ciddi olan karın şişliğinin tedavisi için makalemizdeki önerilere kulak verebilirsiniz.

  Beslenme bozukluğu ve beslenmede yapılan hatalardan dolayı ortaya çıkan karın şişliğinde öncelikle beslenmede bir takım değişiklikler yapılmalıdır. Bunların başında ise beslenmede lifli gıdaların tüketimine ağırlık vermek gelir. Keten tohumu, barbunya, çilek, brokoli gibi lif bakımından zengin olan yiyecekler bol bol tüketilmelidir. Bu yiyecekler bağırsaklara çok faydalı olmaktadır.

  Karın şişliğine bitkisel çözüm arıyorsanız hindiba, zencefil ve nane çayı demleyip her gün içebilirsiniz. Bol bol su içmeye de özen göstermelisiniz. Ayrıca muz, kereviz, kahverengi pirinç de ihtiva ettikleri besin maddeleri sayesinde karın şişliğine çok iyi gelmektedirler.
 2. NAZLI
  Bayan Üye

  Karın şişkinliğinin önemli nedeni düzensiz ve yanlış yapılan diyetler, sağlıksız yenilen besinlerden kaynaklanıyor , aynı zamanda kanser hastalığı karın şişmesine yol açar.karın şişkinliğine iyi gelen yemekler barbunya, çilek, brokoli gibi yiyecekler buna iyi gelir aynı zamanda muz ,kereviz de karın şişkinliğine iyi gelir.
+ Yorum Gönder