+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Sağlık - Genel Konular Forumunda Demir Eksikliğine İyi Gelen Besinler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Zühre
  Devamlı Üye

  Demir Eksikliğine İyi Gelen Besinler
  Demir Eksikliğine İyi Gelen Besinler Nelerdir

  Bazı insanlarda demir eksikliğinden kaynaklı bazı rahatsızlıklar olduğunu görmekteyiz. Vücuttaki demir eksikliği, yiyecekler yardımıyla vücudun ihtiyaç duyduğu günlük demir miktarını alamamak veya vücuttaki demirin normalden fazla harcanmasıyla meydana gelen bir durumdur. Demir eksikliğini gidermek için gereken en önemli gıda kırmızı ettir. Etle birlikte yumurta da demir açısından çok zengin bir gıdadır. Bir insanın demir açısından kendine yetebilmesi için 200-250 gram kırmızı et veya haftada 4 yumurta tüketmesi gerekir.

  Yine bazı sebzeler demir açısından oldukça zengindir. Yeşil yapraklı her sebze bol demir içerir. Tam tahıllı gıdalar da zengin demir kaynağıdır. Eğer yeterince et tüketemezseniz tam tahıllı gıdaları da tüketerek demir eksikliğini giderebilirsiniz.
 2. NAZLI
  Bayan Üye

  Demir eksikliğine iyi gelen besinler elma , badem, armut, patates soyma gibi yiyeceklerdir ama bu besinlerin pişirilmeden yenmesi daha faydalıdır demir eksikliğine daha çok yarari olur ama pişirilmesi gereken bir besinse yarı pişirilmesi iyi gelir.
+ Yorum Gönder