+ Yorum Gönder
Sağlık - Genel Konular ve Sağlık Sözlüğü Forumunda Hıv virüsü nedir, hıv virüsü aids tedavisi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Hıv virüsü nedir, hıv virüsü aids tedavisi
  Hıv virüsü nedir, hıv virüsü aids tedavisi


  hvvirs.jpg  Abd’ li ayrıca avrupalı araştırmacılar, hiv’ in hücre zarından kolesterolün ayrıştırılması durumunda virüsün muafiyet sistemine ziyan veremeyeceğini saptadı.

  araştırma ekibinden adriano boasso, konuyla ilgili yaptığı açıklamada,” bu metot sonucunda virüs, silahlarını kaybetmiş ne olursa olsun bayrağını henüz taşıyan bir orduya dönüşüyor. böylelikle diğer bir ordu aracılığıyla algılanıp saldırıya uğrayabiliyor” dedi.

  araştırmacıların, laf konusu yöntemi kullanarak hiv’ i işlevsiz duruma getirmenin ayrıca aids’ e karşı bir aşı geliştirmenin yollarını aradıkları kaydedildi.

  hiv bulaşan kişilerde, irsi muafiyet sisteminin çabucak savunmaya geçtiğini ifade eden uzman kişiler, birtakım,kimi durumlarda onun taşkın bir tepkiye dönüştüğünü ayrıca muafiyet sisteminin direncini zayıflatarak” uyumlayıcı muafiyet tepkisi” halini aldığını belirtiyor.

  blood dergisinde yayımlanan bu son araştırmaya bakarak, hiv’ in hücre zarından kolesterolü ayırarak virüsün irsi muafiyet tepkisini tetiklemesi engellenebiliyor. bu yolla, t hücrelerinin önderliğinde fazlasıyla etkili bir muafiyet tepkisi oluşturulabiliyor.

  aids her sene aşağı yukarı 1, sekiz milyon insanın ölümüne sebep oluyor. 2009da iki, altı milyon kişiye hiv bulaştığı, 33, üç milyon bireyin ise şimdi virüsle yaşadığı oranlama ediliyor.
 2. Fatma
  Administrator

  Bağışıklık sisteminiz normalde, sizi bakteri ve virüs gibi mikroplardan korur. İlk AIDS vakalarından biri, 1981 Ocak ayında boğaz ve yemek borusu mantarla kaplanmış olarak çok ağır bir durumda acil servise yatırılan 31 yaşında eşcinsel bir mankendi.
+ Yorum Gönder


hiv belirtileri,  hıv belirtileri,  aids belirtileri,  hıv virüsü belirtileri,  aids virüsü belirtileri,  hıv virüsünün belirtileri