+ Yorum Gönder
Sağlık - Genel Konular ve Sağlık Sözlüğü Forumunda Akne nedir, Bitkisel Akne Tedavisi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Akne nedir, Bitkisel Akne Tedavisi
  Akne nedir, Bitkisel Akne Tedavisi

  akne.jpg
  Kaynıyor olan suya oturtulmuş bir kabın içerisinde gülsuyu, elma, rezene, kereviz ayrıca arpa ununu kavurun. kaynıyor olan karışım lapa bir durum alınca buna iyice karıştırılmış yumurta beyazını ayrıca lanolini ilave edin. süzün. doğru bir karışım duruma gelinceye kadar karıştırın. buzdolabında saklayın. sivilceniz olduğunda üstüne sürün.

  akne İçin maske

  bir tane portakal
  bir çay kaşığı kabartma tozu

  portakalın kabuklarını evvel rendeleyin fazlasıyla sonra havanda krem duruma gelinceye dek dövün. üstüne bir çay kabartma tozunu ek edin. sivilcelerin üstüne sürün ayrıca en düşük 30 dakika bekletin.

  akne maskesi

  bir tane ayvanın çekirdekleri
  bir leziz kaşığı pudra

  ayvanın çekirdeklerinin üstüne su çıkacak dek su ek edip 23 dakika kaynattırın. kaynattırdığınız suyu bir gün bekletin. üstüne bir leziz kaşığı pudra ek edip sivilcelerinize sürün.
  sivilce izleri

  gece vakti yatmadan evvel teninizi temizleyin. yarım limonun suyunu sıkın. yüzünüze sürün. sabah bir leziz kaşığı pak maya, bir tane aspirini un duruma getirin, içerisine bir leziz kaşığı oksijenli su koyup boza kıvamına gelince yüzünüze sürün. 20 dakkika bekletip yıkayın.

  bir çay bardağı körpe bakla içerisini haşlayıp ezin. bir çorba kaşığı badem yağını ilave edip karıştırın. ardından teninize sürüp 20 dakika bekletin. ilık suyla temizleyin. bu karışımı haftada bir gün tekrar edin.

  bir yumurta beyazını, bir çay kaşığı limon suyunu ayrıca benzer ölçüde balı, 2 aş kaşığı pastane mayası ile birlikte karıştırın. 20 dakika cildinizde bekletip yıkayın.
 2. Fatma
  Administrator

  Yüz bölgesi, boyun ve bazı durumlarda da göğüs, sırt, omuz ve kolların üst kısımlarında oluşabilir. Her birey neredeyse ergenlik dönemlerinde bu sorula karşılaşmıştır. Akne yada sivilce günümüzün en sık rastalanan hastalıklarından biridir.
+ Yorum Gönder


akne,  akne nedir,  rozasea tedavisi