+ Yorum Gönder
Sağlık - Genel Konular ve Sağlık Sözlüğü Forumunda Atopik egzama nedir, Atopik egzama tedavisi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Atopik egzama nedir, Atopik egzama tedavisi
  Atopik egzama nedir


  atopikegzama (1).jpg


  Atopik egzamanın kolay bir tedavisi yoktur ne olursa olsun hastalığı önlemek ayrıca iyileştirmek için yapılacak fazla şey vardır. atopik egzama tedavisinin 3 esas amaç deriyi iyileştirme ayrıca sıhhatli tutma, ansızın ateşlenmeleri engel olma ayrıca meydana çıktıkça semptomları iyileştirme etmektir.

  iyileştirme, sabun ikame ürünleri, banyo yağları ayrıca umumi amaçlı nemlendiriciler benzeri yatıştırıcı deva ( nemlendirici ) ile birlikte ansızın ateşlenmelere yönelik topikal kortikosteroidlerin ( steroidler ) kullanımını esas alır.

  antimikrobiyal ( deri enfeksiyonunu iyileştirme etmek gayesiyle ) ayrıca antihistamin tabletlerine de ( kaşıntının sebep olduğu uyku rahatsızlıklarına asistan olmak için ) gereksinim duyulabilir.

  tedavinin kuvvet olduğu fazlasıyla şiddetli vakalarda oral kortikosteroidlere, kiklosporin ayrıca azatioprin benzeri başka immünosupresan ilaçlara ayrıca fototerapi ile birlikte fotokemoterapiye ( ışık tedavisi yada ilaçla ışık tedavisi ) gereksinim duyulabilir.

  iyileştirme yöntemlerini kullanma ayrıca program şekliniz hastalığın başarılı şekilde denetim edilmesinde en mühim etkendir. tedavinin işe yaramamasının sebebi genelde hata kullanımdır. her iyileştirme çeşidinde çok fazla hazırlık bulunur. en güzel iyileştirme çeşidini ( çeşitlerini ) elde etmek süre alabilir. bir iki değişik yeni tedaviyi –örneğin krem, yeni bir diyet ayrıca nebati deva karışımını bir kerede denemeyin. bu biçimde iyileşme kaydedildiğinde hangi tedavinin işe yaradığını anlayamazsınız.
 2. Fatma
  Administrator

  Bedenin herhangi bir yerinde görülmekle birlikte bebeklik döneminde önce yüzde ve baş derisinde çıkar. Tanı koyabilmek için 3 major ve 3 minör kriter bulunması gerekir. Toplamda 4 major, 21 tane de minör kriter bulunmaktadır
+ Yorum Gönder


atopik egzama,  egzama nedir,  atopik egzama nedir