+ Yorum Gönder
Sağlık - Genel Konular ve Sağlık Sözlüğü Forumunda Lekelenme neden olur Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Lekelenme neden olur
  Lekelenme nedenleri


  Normal fizyolojik vajinal akıntıyı,vajina ve rahim ağzında bulunan salgı bezleri sağlar. Vajinanın normal olan bu akıntısı kadın sağlığı için gerkelidir. Vajinanın normal olan bu akıntısı kadın sağlığı için gereklidir. Normal vajina akıntısı berrak yumurta akı kıvamında, beyaz ve kokusuzdur. Vajina akıntısı içinde salgı bezlerinin salğıladığı sıvı, dökülen hücreler ve normal vajina florası bakterileri bulunur. Normal vajina akıntısı, vajinada kaşıntı, yanma ve herhangi bir rahatsızlığa neden olmaz. Vajinanın akıntısı adet siklusuna göre değişiklik gösterir.
  Vajinal akıntının renginde değişiklik,vajinada yanma,vajina kaşıntısı ve diğer belirtiler çeşitli hastalıkların belirtileri olabilir. Adet öncesi kahverengi akıntı, kahverengi lekelenme, kahverengi vajinal kan gelmesi normal erken adet kırılmasına bağlı bir belirti olabileceği gibi vajina, rahim ağzı, rahim ve yumurtalıklarla ilgili bir rahatsızlıktan dolayıda olabilir. Adet öncesi kahverengi lekelenmeler bazı hormonal bozukluklar dolayısıylada olabilir. Enfeksiyonlar, tümörler,spiral,bazı ilaçlar,sistemik hastalıklar adet öncesi leke tarazında vajinal kanama nedeni olabilir.
  Adet öncesi lekelenme tarzında kanamalarda ve akıntılarda jinekolojik muayene, laboratuar ve ultrasonografik incelenmelerle tanı ve tedavi planlaması yapılır.
 2. Fatma
  Administrator

  Özellikle yaz döneminde bir takım hijyenik kurallara pek dikkat edilemeyeceği için vaginal akıntı şikayeti oldukça artar. Vaginada Laktobasil denilen ve vaginada hastalık etkeni olmadan varlığını sürdüren ve şekeri parçalayarak laktik asit meydana getiren bakteriler vardır.
+ Yorum Gönder


kadının adeti normal gelirken neden batık kahverengi olur