+ Yorum Gönder
Sağlık - Genel Konular ve Sağlık Sözlüğü Forumunda Jimnastikteki yer hareketleri nedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizliyara
  FoRuMaciL Security

  Jimnastikteki yer hareketleri nedir
  Jimnastikteki yer hareketleri nedir
  Artistik jimnastikAletli ya da aletsiz jimnastik
  Artistik jimnastik
  Modern ritmik jimnastik
  Atletizm öncesi jimnastik
  seksi jimnastiği
  Cambazlık jimnastiği
  Düzeltici jimnastik
  Eğitici jimnastik
  Tıbbi jimnastik

  Yarışmada bir alet kullanılmaz. Kadın jimnastikçiler, yer hareketlerini maksimum 90 saniye içerisinde müzik eşliğinde gerçekleştiriler (müzik sadece enstrümantal olmalıdır). Erkek jimnastikçi gösterileri maksimum 70 saniye sürebilir ve müziksiz sergilenir.
  Esneklik, güç, sıçrama, duruş ve denge öğelerini birleştiren bir dizi hareketi kapsar. Bütün hareketler ritim ve uyum içinde yapılmalı, ayrıca jimnastikçi alanın büyük bölümünü kullanarak değişik yönlerde hareket etmelidir. Jimnastikçi gösterisinin başlangıcında ve bitiminde genellikle bir dizi takla atar. Başlıca takla biçimleri yerde ve havada olmak üzere yan, ileri ve geri parende ile saltodur. Başlangıç ile bitiş arasında ise tek ayak üzerinde dengede durma, amuda kalkma, kipe, elli aşma, ayrıca yuvarlanma ve sıçramalar gerçekleştirilir.
 2. Fatma
  Administrator

  Jimnastik, dayanıklılık, kuvvet, esneklik, çeviklik, koordinasyon ve vücut kontrolünü geliştirme amacıyla yerde veya aletler üzerinde yapılan fiziksel aktivitelerdir. İyileştirme ve öğrenme amaçları güden tıbbi jimnastik ve eğitim jimnastiğiyse sanattan çok bilim ulamı içinde sayılmaktadır.
+ Yorum Gönder