+ Yorum Gönder
Müzik ve Tv ve Sanatçılarımız Forumunda Demet Pakyüz Kimdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Demet Pakyüz Kimdir
  Kısaca Demet Pakyüz Kimdir


  Hakkında Kısaca Yazılar

 2. SuskuN PrenS
  Devamlı Üye

  Demet Pakyüz


  Müzik Eğitimine 8 yaşlarında mandolin kursuyla başladı. Dört yıllık kurs eğitimi boyunca sürekli konserler verdi. İlk ve ortaokulu tamamladıktan sonra, MSÜ Devlet Konservatuarı Şan-Opera Anasanat Dalı bölümüne birincilikle girdi. İlk şan eğitimine Prof. Yıldız DAĞDELEN'in öğrencisi olarak başladı. Eğitimi boyunca bir çok konserler ve resitaller verdi.

  1990 yılında İtalya'nın Treviso Kasabası, antik tiyatroda yapılan, Uluslar arası Mozart yarışmasına hocaları tarafından seçilerek gönderildi. Yarışma'da Mozart'ın Cosi Fan Tutte Operası ( Dorabella ) rolünü komple seslendirdi. Eğitimi boyunca, birçok kez Leyla Gencer seminerlerine katıldı.

  1992 yılında Leyle Gencer Verdi seminere katılarak Aida operasından Aida'nın aryasını seslendirdi ve büyük ilgi gördü.
  1994 yılında Rossini - Bellini- Donizetti seminerlerine katılarak, Rossini'nin Sevil Berberi operasından, Rossina'nın aryasını seslendirdi.
  1994 yılında mezun oldu. Mezuniyetinden sonra çalışmalarına Devlet Sanatçısı Ayhan Baran ile devam etti. Daha sonra İtalyan Monte Fusco ile teknik yorum çalışmaları, İstanbul Devlet Opera ve Balesi baş korrepetitörü Nurten Tezmen Kolçak ile stil ve yorum çalışmaları yaptı.
  1995-1996 yılları arasında yapılan Leyle Gencer Puccini seminerlerine katıldı. Puccini'nin Turandot Operasından Liu'nun aryasını başarıyla seslendirdi.
  1996-1999 yılları arasında Cemal Reşit Rey Operasının sınavını kazanarak korist ve solist olarak görev aldı.
  1999-2000 yıllarında Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik bölümünün açtığı sınavı kazanarak, şan dersi öğretim görevlisi olarak görevine başladı. Halen Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır

+ Yorum Gönder