+ Yorum Gönder
Tarih Arşivi ve Savunma Birimleri Forumunda Yeni Uçak Gemisi Fiyatları Belli Oldu: 5,1 Milyar Dolar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HaKHaN
  Özel Üye

  Yeni Uçak Gemisi Fiyatları Belli Oldu: 5,1 Milyar Dolar
  Yeni Uçak Gemisi Fiyatları Belli Oldu: 5,1 Milyar Dolar

  Yeni Uçak Gemisi Fiyatları Hakkında Bilgi


  Donanması dünyanın en büyük uçak gemisi filosuna sahip ülke olan ABD, bu unvanını uzun bir süre daha koruyacakmış gibi görünüyor. Amerikan Donanması ve Northrop Grumman, USS Gerald R. Ford (CVN 78) uçak gemisinin detaylı tasarım ve inşasına yönelik 5,1 milyar dolar değerindeki sözleşmeyi, 10 Eylül tarihinde imzaladı. Bu sözleşme uyarınca inşa edilecek USS Gerald R. Ford, aynı zamanda Amerikan Donanması’nın yeni uçak gemisi sınıfının ilk örneği olacak. 2009’da kızağa konulması planlanan CVN 78’in 2015 yılında donanmaya teslim edilmesi öngörülüyor.

  USS Gerald R. Ford, bünyesinde barındıracağı yeni özellikler sayesinde hâlihazırda hizmete olan Nimitz Sınıfı uçak gemilerinden önemli ölçüde farklılaşacak. Bu özellikler arasında ise uçakların iniş ve kalkışlarını yapacakları yeni bir güverte ile yine çok sayıda geliştirilmiş yardımcı sistem, iyileştirilmiş silah yönetim sistemleri, yeni ve daha basit bir nükleer tahrik sistemi dikkat çekiyor. Amerikan Donanması, Ford adı verilen bu yeni sınıftan 2058 yılına kadar 11 adet uçak gemisi inşa etmeyi planlıyor.
 2. Acil

  Yeni Uçak Gemisi Fiyatları Belli Oldu: 5,1 Milyar Dolar isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder


uçak gemisi fiyatı