+ Yorum Gönder
Tarih Arşivi ve Savunma Birimleri Forumunda Düşmanı Bile Ağlatacak Bir Asker Mektubu Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Düşmanı Bile Ağlatacak Bir Asker Mektubu
  Düşmanı Bile Ağlatacak Bir Asker Mektubu
  Mehmet evine gitmeden önce,
  istanbul’da bulunan anne babasına telefon açtı.
  Sevgili anne ve babacıgım, sonunda eve geliyorum ama birşey sormak istiyorum. Bir arkadaşımı da beraber eve getirebilir miyim? ‘Tabii ki’ diye cevapladılar.
  ‘Onunla tanışmaktan mutluluk duyarız. Ama bilmeniz gereken birşey var’ diye Mehmet devam etti,
  ‘o savaşta ağır yaralandı. Kara mayınına bastı ve kolu ile bacağını kaybetti. Başka gidecek hiçbir yeri yok. Onun bize gelmesini ve bizimle yaşamasını istiyorum’. Dedi.
  ”Bunu duyduğuma çok üzüldüm oğlum, belki kalacak başka bir yer bulması için ona yardımcı olabiliriz’ dedi.
  ‘O hayır, onun bizimle yaşamasını istiyorum der…”
  ‘Oğlum,’ dedi babası, ’sen ne istediğinin farkında değilsin. Böyle büyük bir sorunu olan birisi bizi çok rahatsız eder. Bizim kendi hayatımız var ve böyle farklılığa izin veremeyiz. Bence sen eve gelmeli ve bu çocuğu unutmalısın. O kendi yaşamını devam ettirmenin bir yolunu bulacaktır.’dedi.
  O andan sonra, Mehmet telefonu kapattı. Anne ve babası ondan başka bir söz duymadılar… Birkaç gün sonra, İstanbul polisinden bir telefon geldi. Oğullarının bir binadan düşerek öldüğünü söylediler. Polise göre intihardı. Anne ve baba telaşla uçağa binerek oğullarının teşhisini yapmak için atladığı ildeki devlet hastanesinde bulunan teşhis morguna gittiler. Mehmet’i teşhis etmişlerdi.

  Ama gözleri fal taşı gibi açılarak… ,

  Bilmedikleri bir şeyi fark ettiler. Mehmet’in bir bacağı ve bir kolu yoktu…

  Bu hikâyede ki anne ve baba birçoğumuza benzer. Etrafımızda iyi görünen ve neşeli insanları sevmek bize kolay gelir, ama bize rahatsızlık veren özellikle bizim kadar sağlıklı olmayan, bizim kadar güzel ol mayan ve bizim kadar zeki olmayan insanlardan uzak durmayı tercih ederiz. Çok şükür ki bizi bu kategoride gören birisi yok. Karşılıksız sevmeyi başaran birisi sonsuza kadar ailemizdendir ne kadar çirkin ne kadar fakir ne kadar engelli olursak olalım. Bu gün yatmadan önce ALLAH’A biraz daha dua ederek insanları oldukları gibi kabul etmemizi sağlamasını isteyelim ve ne kadar farklı olurlarsa olsunlar onlara karşı daha anlayışlı olabilmeyi isteyelim. Arkadaşlar çok nadir bulunan cevherlerdir. Onlar sizi güldürür ve başarmanız için destekler. Bazen tek kelime bazen bir cümle paylaşırlar ama her zaman kalbinizi ona açmanızı beklerler.
 2. Acil

  Düşmanı Bile Ağlatacak Bir Asker Mektubu isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder


ağlatan asker mektubu,  ağlatan asker mektupları,  askerde kol ve bacagini kaybeden gencin annesine mektubu