+ Yorum Gönder
Tarih Arşivi ve Savunma Birimleri Forumunda Güvenlik Bilimleri Fakültesi Amaç ve Öğrenci Kaynağı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizliyara
  FoRuMaciL Security

  Güvenlik Bilimleri Fakültesi Amaç ve Öğrenci Kaynağı
  Güvenlik Bilimleri Fakültesi Amaç ve Öğrenci Kaynağı
  EĞİTİM ŞEKLİ VE SÜRESİ

  Fakültede Polis Koleji, genel lise, erkek teknik öğretim, kız teknik öğretim, ticaret ve turizm öğretimine bağlı okul mezunları için lisans, yabancı uyruklu öğrenciler için hazırlık ve lisans eğitimi yapılır. Öğretim süresi lisans eğitimi için 4 yıl olup öğrenimlerini bu sürede tamamlayamayanlara bir yıl ek süre tanınır.

  ÖĞRENCİ KAYNAKLARI


  Fakültenin lisans seviyesindeki eğitimine;

  Polis Koleji mezunları,

  İhtiyaç halinde, genel lise, erkek teknik öğretim, kız teknik öğretim ve ticaret ve turizm öğretimine bağlı okul mezunları,

  İlgili devletlerle yapılacak ikili anlaşmalara bağlı olarak en az lise ve dengi okul mezunu yabancı uyruklu öğrenciler, alınır.

  YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİLERİN FAKÜLTEYE ALINMALARI

  İlgili Devletlerle yapılacak ikili anlaşmalara bağlı olarak Yabancı Uyruklu öğrencilerin Fakülteye alınmaları Bakan onayı ile olur. Bu öğrencilerin genel sağlığı tehlikeye düşürecek bir hastalık taşımamaları gerekir.

  Yabancı Uyruklu öğrenciler, eğitim ve öğretimi izleyebilecek Türkçe Dil yeterliliklerinin sınavla tespit edilmesinden sonra öğretime başlatılır.

  Eğitim-Öğretim sonunda Türkçe Dil yeterliliği alamayan hazırlık sınıfı öğrencilerine bir aylık ekstra dil eğitimi verilir ve yapılan ek sınav sonunda yetersiz olanların ilişikleri kesilerek durum ilgili ülke makamlarına bildirilir.

  Yabancı Uyruklu öğrenciler, Türk öğrencilere uygulanan kurallara uymakla yükümlüdürlerpolissubesi
 2. Elif
  Devamlı Üye

  Amaç ve kaynakları üç şekilde incelenmektedir.Eğitim şekli ve süresi ,öğrenci kaynakları ve yabancı uyruklu öğrencilerin fakülteye alınması.Öğrenci kaynakları polis koleji mezunları,fakültenin lisans seviyesindeki eğitimine gibi başlıca kaynaklar vardır.
+ Yorum Gönder