+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Şifalı Bitkiler Forumunda Bronşit ve Şifalı Bitki Önerileri Şifalı Bitkiler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. RüzgarGülü
  Devamlı Üye

  Bronşit ve Şifalı Bitki Önerileri Şifalı Bitkiler
  Bronşit ve Şifalı Bitki Önerileri

  Arkadaşlar bana hemen bronşit ve şifalı bitki önerilerini yazabilir misiniz?


  bron-it-ve-ifal-bitki-nerileri.jpeg

  Bronşit, broşların yani akciğerlere hava götüren solunum borularının iltihabı demektir. Bu boruların yapısı oldukça sağlamdır. Ancak bir dakikada defalarca soluk alıp verdiği düşünülürse alınan havadaki zedeleyici maddelerin, zamanla bu sağlam yapıyı bozmalarına Şaşmamak gerekir. Şu halde atmosferdeki zararlı maddelerle, sigara ve benzeri nesneler bronşit Oluşumuna yol açabilirler. faktörlere, özellikle aylarında solunum yollarına yerleşebilecek ve Bu alanda iltihaplara yol açabilecek mikropları da eklemek gerekir.
  Bronşların iltihabı genellikle bir virüs tarafından başlatılır. Ancak bir süre sonra bu virüs ün Yol açtığı elverişli ortama bakteriler de yerleşir. Çok defa gırtlak ve diğer üst solunum yollarında başlayan bir iltihabın bronşa yayılması ne kadar tabii ise bronş yangısında daha aşağılara inip akciğerlerde bronkopnömoniye yol açması o kadar tabiidir. Bronşit bazen bir soğuk algınlığı ile başlar önce kuru kuru öksürme, göysün orta bölümlerinde bir eziklik duyulur. Bazen de ses kısıklığı ses kısıklığı, boğaz ağrısı gibi kısa bir süre önce geçirilmiş olan Bir soğuk algınlığının belirtileri bulunabilir. İki üç gün sonra iltihap hücreleri kapsayan sarı yada yeşil renkli bir balgam çıkarılmaya başlanır. Orta derecede ateş yükselmesi de görülebilir. yaklaşık olarak bir hafta sonra balgam ya renksizleşir ve kaybolur, yada solunan gazların etkisiyle gri bir renk alır. Akciğerleri normal olan kimseler, hafif bronşitten yaklaşık olarak iki Hafta içinde kurtulurlar buna karşılık bol sigara içenlerde bu hastalığa genellikle altı hafta kadar sürer. Eğer uzun süredir hafif bir bronşiti olan bir insan, bu durum ani olarak alevlenirse akciğerin iş görme yeteneği zaten kısıtlanmış olduğundan ciddi bir durum ortaya çıkar.
  Çocuklarda solunum yolları büyüklerinkine oranla daha dar olduğundan, bronşit daha ciddi bir gelişme gösterir. Özellikle bronşial adı verilen küçük solunum yollarında iltihap varsa, hastalık ağır geçer, bronşit sırasında akciğerlerde hırıltıların duyulması hastalığın ilerde astım a yol açabileceğini gösterir. Bu hastalığın sürekli tipi 30/ 60 yaşları arası tekrarlar Hastalığın ağırlaşmasında hastanın renginin kolayca morlaştığı görülebilir. bu kanında oksijenin bulunmamasının sonucudur. Çok ilerlemiş durumlarda ivedi nöbetler arasındaki devrede bile bu durum görülebilir. Bu renk değişiminin sebebi alyuvarlardaki hemoglobin in yeterli miktarda oksijen almamasıdır. Oksijen yetersizliği uzun süre devam ederse, vücut alyuvarlarının sayısını çoğaltarak bu durumu dengelemeye çalışır. Hastalığın ağırlaşmasında karbondioksit miktarı da çoğalabilir bu baş ağrısına ve görme bozukluğuna sebep olur.
 2. Zarafet
  Üye

  Asrım için çeşitli bitkiler önerildiğini biliyoruz. Astıma iyi gelen bazı bitkiler şunlardır sarımsak, sığır suyu, ısırgan otu, ayrık otu, muz, kara ısırgan, çayır otu, bunlar en bilindik astıma iyi gelen bitkilerdir.
 3. Fatma
  Administrator
  Bronşit için en etkili bitkisel ürün kekiktir. 1 bardak suyu kaynatın içine 1 çay kaşığı kekik koyup 2-3 dakika kaynatın ve bir tatlı kaşığı bal koyup sıcakken için.
+ Yorum Gönder