+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Şifalı Bitkiler Forumunda Bel Fıtığı ve Şifalı Bitki Önerileri Şifalı Bitkiler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. RüzgarGülü
  Devamlı Üye

  Bel Fıtığı ve Şifalı Bitki Önerileri Şifalı Bitkiler
  Bel Fıtığı ve Şifalı Bitki Önerileri

  Arkadaşlar hemen bel fıtığı ve şifalı bitki önerilerinden bir kaç tane yazar mısınız bana.

  Bel Fıtığı ve Şifalı Bitkisel Önerileri.jpg

  Bel fıtığı beldeki omur kemikleri arasında bulunan ve adeta bir amortüsör gibi görev yapan disk adı verilen kıkırdakların fıtıklaşması sonucu ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. Asrın kronik hastalığıdır. Yüklenme , ani hareketler, duruş kusurları, ağır yük kaldırma, akut intervertebral disk hernisi, ankilozon spondolit, ağrı sırta ve beldedir siyatik sinire yayılmaz veya bu sinire baskı yapabilir. Kas spazmı vardır ve ağrı nedeni ile bel hareketleri kısıtlıdır, bu tür şekillerle karşımıza çıkar ve bunun yanında belde bulunan L1 – L2- L3- L4- L5 Disklerinde baskı başlarken aynı zamanda S1- S2- S3- S4- S5 sinirlerine baskı ile kalça ve bacakta ağrı, yanma ve uyuşukluklara sebep olur.
  Bel ağrılarının her şeklinde tedavi iyi bilen bir hekimin tavsiyeleri ile düzelebilir. Bel çekmek, kuşak bağlamak, beli sıcak tutmak, tahta da yatırmak karşı olduğum tedavi şekilleridir.
  Belirtileri : bel ve bacak ağrısı en belirgin şikayettir. Bacak ağrısıyla birlikte bacaklarda uyuşma ve hastalık ilerledikçe kuvvet kaybı da ortaya çıkabilir.
 2. Zarafet
  Üye

  Omurlar Arası meydana gelen ve şiddetli ağrıya sebep olan durumdur. Bel fıtığı ağrıları için doktorların önerdiği egzersizlerin dışında başka egzersizler yapmayın Çünkü ters bir hareketle daha kötü sonuçlara neden olur.
 3. Fatma
  Administrator
  Bel fıtığı için prof ibrahim saracoğlu kırkkilitotunu öneriyor. Bir bardak suya 3-4 kaşık kırkkilitotunu ekleyip kaynatıyoruz. Ilımaya bıraktığımız kırkilitotunun lapasını boyun veya bele sürüyoruz. Yanlız kırkilitotu lapa kıvamında ve ılık olmalı 3-4 hafta bunu hergün tekrarlıyoruz.
+ Yorum Gönder