+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Şifalı Bitkiler Forumunda Biberiye Yağının Cilde Faydaları nelerdir - Biberiye Yağının Cilde Faydaları hakkinda bilgiler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Hozukcan
  Devamlı Üye

  Biberiye Yağının Cilde Faydaları nelerdir - Biberiye Yağının Cilde Faydaları hakkinda bilgiler
  Biberiye Yağı nedir?
  Lütfen hemen bana biberiye yağı hakkında bir kaç bilgi verir misiniz?


  biberiye-ya-.jpg

  Biberiye yağının cilde faydaları; Biberiye yağının cilde ne yönde fayda ettiğini yan etkisi olup olmadığını insanlar tarafından neden tercih edildiğini, cildinize uygun olup olmadığını öğrenmek için lütfen yazımızı takip edin..

  Dolaşım ve sinir sistemini aktif hale getirir. Yaşlı insanlarda damar sertliğine bağlı hafıza zayıflıklarında etkili olarak kullanılır. 16yy’da gut ve romatizma hastalığından acı çeken Macaristan kraliçesi Elizabeth biberiye suyu ile yaptığı banyolar sayesinde
  sağlığına kavuşmuştur. İyi bir uyarıcı olan biberiye saça canlılık ve parlaklık verir,saçın uzamasını hızlandırır
 2. Halit
  Özel Üye

  Sıkı bir cilt için biberiye yağı kullanabilirsiniz. Bitkiyle yapılan cilt kürleri aynı zamanda kan dolaşımını arttırarak sağlıklı bir cilt için katkıda bulunur. Fazla tuz tüketimi ya da yorgunluğa bağlı şişliği hafifletmeye yardımcı olur ve toksinlerin daha hızlı atılmasını sağlar. Biberiye özü cilt sarkmasına karşı ve anti-aging için üretilen kozmetik ürünlerin çoğunda kullanılmaktadır. Dermatit ya da egzama nedeniyle cilt üzerinde oluşan kuruluğun, dökülmenin ve kızarıklığın görünümünü biberiye yağı ile azaltabilirsiniz.

  Önemli: Biberiye yağını cilt üzerinde direk kullanmayın ve zeytinyağı gibi taşıyıcı yağlarla karıştırın. Açık yaralar üzerinde biberiye yağı kullanılmamalıdır. Hamile ya da emzirme dönemindeki kadınların bitkisel ürünleri kullanması tavsiye edilmez veya kullanmadan önce mutlaka doktora danışılmalıdır. Biberiyeye karşı alerjiniz olabilir bu nedenle kullanmadan önce alerji testi yaptırmanız ya da yağı uygulamadan cildinizin küçük bir bölgesinde denemeniz tavsiye edilir. Biberiye ürünleri kan inceltici ilaçlar, tansiyon ilaçları ile etkileşime geçebilir
 3. Fatma
  Administrator
  Biberiye bitkisinin yağ yakma özeliği var. Biberiye yağını karın bölgesine veya basen bölgesine masaj yaparak uygulayın ve streç sarıp 1 saat kadar bekletin bu işlemi haftada 2-3 kere yapın o bölgenin inceldiğini göreceksiniz.
+ Yorum Gönder


biberiye yağının cilde faydaları nelerdir,  biberiye yağının faydaları nelerdir