+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Şifalı Bitkiler Forumunda Tansiyon ve Şeker Hastalarına Kereviz Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Hozukcan
  Devamlı Üye

  Tansiyon ve Şeker Hastalarına Kereviz
  Kerevizin sağlığa faydaları

  Kereviz.jpgKereviz1.jpg

  Şeker, tansiyon hastaları mutlaka tüketmeli
  Çayı, kanı temizleyip, cilt ve idrar şikayetlerini gideriyor

  Kereviz A, B ve C vitaminleri, fosfor, çinko, bakır, mangan ve selenyum içeren besleyici değeri yüksek bir besindir. Vücudun direncini artırır, bedeni güçlendirir. Sinirleri gevşetir, stres hormonlarını azaltır, karaciğeri besler. Kanı temizler, böbrek taşlarından kurtulmaya da yardımcıdır. Şeker, tansiyon hastaları ve yüksek kolesterolü olanların sofralarında kerevize sıkça yer vermesi şiddetle önerilmektedir. Motivasyonu artırarak genel iyilik hali kazandıran kerevizin uyarıcı özelliği cinsel gücü arttırmaya da yardımcıdır. Cilt güzelliği, sivilce sorunları ile gaz şikayetlerine iyi gelir.

  KEREVİZ ÇAYI: Özellikle kanın temizlenmesi, cilt şikayetleri, mide şikayetleri ve idrar sorunları için kolayca yapabileceğiniz kereviz çayını günde 3 bardak tüketebilirsiniz. 1 bardak kaynar suya, kereviz tohumlarını ezerek 2-3 tatlı kaşığı atarak 15 dakika demlendirin.

  SOFRALARDA KEREVİZ

  Kereviz salatası sofralarınızın şifa kaynağı olacaktır. Sebzeleri çiğ tüketmeye yahut buharda pişirmeye özen gösterin. Bu şekilde besin değerlerini kaybetmez.

  Hazırlayan: Dr. İsmail Ağar
 2. Fatma
  Administrator

  Geniş yaprakları ve uzun yaprak saplarıyle şişkin gövdesi yenen, kışlık bir sebze. Yemeklerde veya tek başınada pişirilen bir sebzedir. Ayrıca tat versin diye sapları turşu yapımında kullanılır.
+ Yorum Gönder


şeker hastaları kereviz yiyebilirmi,  şeker hastası kereviz yiyebilirmi,  kereviz şeker hastalığına iyi gelirmi,  kereviz şekere iyi gelirmi,  seker hastalari kereviz yiyebilirmi,  kereviz