+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Şifalı Bitkiler Forumunda Depresyona bitkisel çözüm - depresyona karsi bitkisel tedavi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Hozukcan
  Devamlı Üye

  Depresyona bitkisel çözüm - depresyona karsi bitkisel tedavi
  Depresyona İyi Gelen Destekleyici Bitkisel Çaylar

  Adaçayı bitkisinden yapılan çaydan günde 2 ya da 3 fincan tüketilmesi tavsiye edilir.

  - Depresyonlu hastaların, lavanta, melisa, gül suyu, limon, sandal ağacı ve nane kokularını sık sık koklamaları tıbbi tedavilerinin yanında destek verir.

  Depresyona bitkisel çözüm.jpg


  Yapılan araştırmalar, sarı kantaron bitkisinin içeriğindeki aktif bileşenlerden biri olan hipersinin anksiyetenin depresyon tedavisinde yardımcı gıda takviyesi olarak kullanılabileceğini kanıtlamıştır.

  - 1 bardak kaynar suya ekleyeceğiniz 1-2 çay kaşığı kurutulmuş sarı kantaron 10 dakika kadar demlenmeye bırakılır. Demlenen çaydan 4 ile 6 hafta boyunca günde 2 fincan içilmesi önerilir.

  - 1-2 granül lavanta, çok az nane ve gül yaprağından yapılan çay karışımından günde 2-3 fincan içilmesi tavsiye edilir.

  - Depresyondan kaynaklanan uyku bozukluklarında 500 gram kaynamış suya 1 tatlı kaşığı valerian (kedi) otu konularak 10 dakika demlenir. Bu çaydan günde bir fincan içilmesi önerilir. Günümüz psikolojik bozukluklarında, sakinleştirici olarak “valerian” yani “kedi otunun” tavsiye edilmesi gerekir. 2. Zühre
  Devamlı Üye

  Maryland Üniversitesi Tıp Merkezi’ne göre depresyona iyi gelen bitkiler arasında en etkili olanları sarı kantaron ve ginkgo. Binbirdelik otu olarak da bilinen sarı kantaron (Hypericum perforatum) Antik Yunan ve Roma döneminden bu yana tıbbi bir ilaç olarak uykusuzluk, dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu ve kronik yorgunluk sendromu gibi hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Dünyanın en eski ağaçlarından biri olan ginkgo’nun yaprakları ise yine geleneksel olarak Alzheimer hastalığı ve diğer demans formları ile düşünme bozukluklarının tedavisinde yaygın olarak kullanılmaktadır.
 3. Fatma
  Administrator
  Depresyona en iyi gelen bitkilerden biri melisadır. Melisa çayını akşamları yatmadan en az yarım saat önce içilirse akşam rahat uyursunuz, sabahta zinde ve enerjik uyanırsınız.
+ Yorum Gönder