+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Şifalı Bitkiler Forumunda Kıl Dönmesine Ne İyi Gelir? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Hozukcan
  Devamlı Üye

  Kıl Dönmesine Ne İyi Gelir?
  Kıl Dönmesi nedir?

  KIL DÖNMESİ VE İLTAHABINA ÖNERİ;

  MALZEMELER:

  * Bir avuç kurutulmuş bamya
  * Bir yemek kaşığı sızma zeytin yağı
  * Yarım çay bardağı süt
  * Temiz su

  HAZIRLANIŞI:

  Kullanılacak olan bamya çiçeği kurutulmuş ve ipe asılı olan. Bamyalar bir miktar suda haşlanır. Haşlama esnasında sürekli olarak su ilave edilir(bu yöntem bamyaların erimesi için etkili,erimiş hamur kıvamı elde edene kadar pişirilir.), bamyalar ezilecek kadar yumuşayınca, zeytin yağı ilave edilir. Zeytin yağını çekene kadar kaynatılır,üzerine süt ilave edilir, koyu macun kıvamına gelince altı kapatılır. Elde edilen bu macun vücudu yakmayacak sıcaklıkta iken kıl dönmesi olan bölgenin üzerine konulup yarım saat beklenir. (yatar vaziyette olmanız gerekli) Bu uyğulama sonrasında o bölğeden iltahap akacaktır, yanınızda ılık su ve bez bulundurun. İltahap durumuna ğöre akıntı oluşur, akıntının fazla oluşundan korkmayın. O bölgeyi daha sonra oksijenli su ile temizleyin. Oksijenli su ile temizleme yapmadan önce kıl dışarı atılmışmı bakın, eğer deri üzerinde görünen bir kıl var ise siteril bir iğne yardımı veya siteril edilmiş bir cımbız yardımı ile kılı çekin. Bu yöntem çok etkilidir, üç dört kez ameliyat olupta tekrar etmiş olan kişilerde uygulanmış ve sonuç alınmış bir yöntemdir. Fıtık içinde faydalıdır.

  Ebegümeci lapasıda iltahap ve çıbanlar için kullanılır.

  Not: Uygulama yapılan bölgede kırık olmamalı. Bamya kırığı açar.

  Bamyanın Faydaları:

  Müsilaj etkisi vardır. Ferahlatıcı ve yatıştırıcıdır. Antiseptiktir. Kanı temizleyici özelliği vardır.Şekeri düşürür.
 2. Zarafet
  Üye

  Kıl dönmesi olarak adlandırılan deriye açılmış delik, şişlik ve Apse şeklinde kendini gösteren bir hastalıktır. Genelikle cerrahi uygulama gerekir. Çok basit olan bir işlemle kıl dönmesinden kurtuluyorsun. Kadınlara oranla erkeklerde daha fazla görülür.
 3. Zeyneb
  Bayan Üye
  Kıl Dönmesinin Belirtileri

  Kuyruk sokumunda veya anüsün arka yukarı tarafında az hassas küçük şişlikler kaşıntı, akıntı veya akıntısız, kıllı, kılsız, milimetrik delikler ve bazan de abse oluşmasıdır. Muayene ve tetkiklerde içi iltihabi granülasyon dokusu ve kıl dolu kese ve fisütller ve olayı çepe çevre sınırlayan ve kılların daha derinlere gitmesini önemli ölçüde önleyen kalın fibrotik kılıf görülür. Abselerin hacmi 1 cc’den 100 cc’ye kadar değişir ve kendini lokal ısı ve ağrı, sistemik ateş ve halsizlik ile belli eder.

+ Yorum Gönder


kil donmesine ne iyi gelir,  kıl dönmesine ne iyi gelir,  kıl dönmesine iyi gelen bitkiler,  kuru bamya kil donmesine iyi gelirmi,  kıldönmesine ne iyi gelir,  kil dönmesine ne iyi gelir