+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Şifalı Bitkiler Forumunda vitaminlerin faydaları-cilde iyi gelen vitaminler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Hozukcan
  Devamlı Üye

  vitaminlerin faydaları-cilde iyi gelen vitaminler
  Güzelleştiren vitaminler hakkında

  Vitaminlerin cilde faydaları ve uzerindeki etkileri birbirlerinden farklıdır.

  A Vitamini: Ciltte emilebilen ve cilt gelişimi için son derece gerekli hatta zorunlu bir vitamin. Cilt rengini düzenler, güneş lekelerini ve yıpratıcı etkilerini azaltır. Hücreleri yeniler çoğalmasında etkendir. Özellikle kuru, yıpranmış, çatlamış ve olgun ciltler için gereklidir. Günümüzde çok yaygın ve popüler olarak kullanılan ant-i aging bakım ürünlerinin içerdiği etken madde saf A vitamini asidi olan RETİNOL dür.

  E Vitamini: Hücrelere saldırarak yapılarını bozan serbest radikallerin cilt üzerindeki etkilerini azaltır. Bu etkisiyle son yıllarda kremlerin yanında şampuan, güneş kremleri, makyaj malzemelerinde de kullanımı yoğundur. Yüzeysel kırışıklıkları azaltır, cilde nem sağlar, elastin ve kollegen liflerin direncini artırır, cildi zararlı güneş ışınlarından korur, yıpranmış ciltleri onarır.

  C vitamini: Kozmetik sektöründe C vitamininin kullanımı çok yenidir. Isı ve ışığa karşı çok hassas olan c vitaminini korumak çok zor. Daha cok olgun ciltler için kullanılmaktadır. Yıpranmış ciltlerin bakım ve onarımında E vitamine destek olur. Kollagen üretimini artırdığı gibi ince cizgilerin azalmasında da etkilidir. C vitamini önemli bir anti oksidandır.

  Antioksidan'lar; serbest radikalleri zararsız maddelere dönüştürürler. C vitamininin en önemli faydalarından biri, cildi güneşin zararlı etkilerinden koruyabilmesi, melanin üretimini azaltıcı etkisi sayesinde cildi lekelenmekten korumasıdır. B, F, ve K Vitaminleri de kozmetikte kullanılmakla beraber, A, E ve C vitaminleri kadar yaygın değil
 2. Fatma
  Administrator

  Vücut fonksiyonunun düzenlenmesinde ve devamlılığında önemli rol oynayan vitaminler, sağlıklı yaşamın önemli bir parçasıdır. Yeterince vitamin almamız sağlığımız için oldukça önemlidir. Bu nedenle bol bol meyve ve sebze tüketmeliyiz haftada en az bir kere balık yemeliyiz.
+ Yorum Gönder


cilt lekelerine iyi gelen vitaminler