+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Şifalı Bitkiler Forumunda Yorgunluk için bitki çayları - baş ağrısına hangi çay iyi gelir? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Hozukcan
  Devamlı Üye

  Yorgunluk için bitki çayları - baş ağrısına hangi çay iyi gelir?
  Yorgunluk için bitki çayları  Stresli ve yoğun geçen bir günün ardından başınız ağrıyabilir ve kendinizi mutsuz hissedebilirsiniz.

  Kolunuzu ya da bacağınızı bir yere çarptığınızda oluşan ağrılar tüm gününüzü olumsuz etkileyebilir. Bitkisel yağ karışımları yardımınıza koşuyor!

  Baş ağrısına nane

  İçeriğinde nane, papatya, lavanta gibi uyarıcı ve rahatlatıcı bitkisel yağlar bulunduran kür; baş ağrılarınızı doğal yollarla gidermenizi sağlayacak. İçeriğinde biberiye, karanfil, kekik gibi kan dolaşımını hızlandırıcı, ağrı kesici gibi özellikleri bulunan bitkisel kürler ağrılarınızı giderebilirsiniz.

  Malzemeler:

  1 çay kaşığı pelesenk yağı

  1 çay kaşığı papatya yağı

  1 çay kaşığı kekik yağı

  1 çay kaşığı lavanta yağı

  Hazırlanışı ve uygulaması: Tüm malzemeleri cam bir kâsede iyice karıştırın. Pamukla bir miktar yağ alıp alın ve şakak bölgenize uygulayın.

  Kan dolaşımına kekik

  İçeriğinde biberiye, karanfil, kekik gibi kan dolaşımını hızlandırıcı, ağrı kesici gibi özellikleri bulunan bitkisel kürler ağrılarınızı giderebilirsiniz.

  Malzemeler:

  1 çay kaşığı kekik yağı

  1 çay kaşığı alabalık yağı

  1 çay kaşığı karanfil yağı

  1 çay kaşığı pelesenk yağı

  1 çay kaşığı sarımsak yağı

  1 çay kaşığı gliserin yağı

  1 çay kaşığı çam terebentin yağı

  1 çay kaşığı biberiye yağı

  1 çay kaşığı okaliptüs yağı

  Hazırlanışı ve uygulaması: Tüm malzemeleri cam bir şişede iyice karıştırın. Ağrı olan bölgeye masaj yaparak sürün. 3 saat sonra ılık suyla durulayın
 2. CAVİDAN
  Devamlı Üye

  Maden suyu bedenin İhtiyacı olan ve yorgunluğa karşı koruyucu bir etki sağlayan iyon ve mineralleri içerir. Arada kendinizi yorgun hissettiğinizde 1-2 saat kadar konuşmayın. Cep telefonunuzu kapatın, 5-10 dakika kadar gözlerinizi de kapatın ve güzel olayları düşünün
+ Yorum Gönder