+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Şifalı Bitkiler Forumunda Baş dönmesi için Şifalı Bitkiler Şifalı Bitkiler Bitki Çayları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. MEGASXL
  Devamlı Üye

  Baş dönmesi için Şifalı Bitkiler Şifalı Bitkiler Bitki Çayları
  Şifalı Bitkiler nelerdir?
  İştah açar, hazmı kolaylaştırır. Ateşi düşürür. Tükürük ifrazatını arttırır. Mide, bağırsak, karaciğer ve böbreklerin çalışmasını düzenler. Böbrek sancılarını keser, taşların düşürülmesine yardımcı olur. Bağırsak kurtlarını döker. Kanamaları durdurur. Haşarat kaçırıcı olarak da kullanılır. Fazla kullanılacak olursa; baş dönmesi, mide bulantısı ve kusma yapar.
  fesleğen
  Öksürüğü keser. baş dönmesini durdurur. Arı sokmasında faydalıdır. Ağız yaralarını tedavi eder. Fesleğen kokusu, sivrisinek ve tahtakurusu gibi haşaratları kaçırır.
  melissa
  Yapraklar yatıştırıcı, midevi, gaz söktürücü, terletici ve antiseptik etkilere sahiptir. Huzursuzluk ve sıkıntıları giderir. Hafıza zayıflığına faydalıdır. baş dönmesi ve kulak çınlaması gibi şikayetleri keser. Hazımsızlık, baş ağrısı ve migrende de faydalıdır. Daha çok çay halinde kullanılır.
  Aranan kelimeler: Baş dönmesi, Baş dönmesi Hastalığı, Baş dönmesi Tedavisi, Baş dönmesi Hastalıkları, Baş dönmesi için Şifalı Bitkiler ve Kulak Burun Boğaz (KBB)
 2. CAVİDAN
  Devamlı Üye

  Baş dönmesi bir hareket yanılsamasıdır. Hasta, olmayan bir hareketi varmış gibi algılamakta ve kendisinin ya da çevresinin hareket ettiğini zannetmektedir. Baş dönmesinin farklı tipleri vardır ve etrafımızdaki her şey dönüyormuş veya yer ayağımızın altından yukarı doğru kayıyormuş.
+ Yorum Gönder


vertigo için şifalı bitkiler