+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Şifalı Bitkiler Forumunda Haya Hastalıkları Haya Şişmesi Haya Şişliği Şifalı Bitkisel Tedavisi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Haya Hastalıkları Haya Şişmesi Haya Şişliği Şifalı Bitkisel Tedavisi
  Haya Hastalığı nedir

  Bulunması Gereken Şifalı Bitkiler: Buğday, Bakla unu, Zeytin, Teşbih ağacı, Üzüm sirkesi, Süzme bal

  Hazırlanış ve Kullanım Reçetesi:

  Dövülerek ezilen buğday, bakla unuyla karıştırılır. Hazırlanan karışım, ezilmiş zeytin ve sirke ilâvesiyle pomad kıvamına gelinceye kadar yoğrulur. Hazırlanan pomad, yatmadan önce husyeler üzerine konur.

  Teşbih ağacının kurutulmuş yapraklan suda demlenir. Tülbent-te sıkılarak elde edilen sıvıya süzme bal ilâve edilir. Hazırlanan karı-şım şurup kıvamına gelinceye kadar karıştırılır. Elde edilen şurup, ısı-tıldıktan sonra tedavi süresince günde iki fincan içilir.

  Teşbih ağacının yapraklarından elde edilen posa, ezilmiş zey-tin ile birlikte yoğrularak lapa kıvamına gelinceye kadar karıştırılır. Hazırlanan bu lapadan, yatmadan önce hayalara sürülür.

  Bakla unu, sirke ile birlikte yarım saat süre ile kaynatılır. Sü-zülerek elde edilen posaya bal ilâve edilerek lapa kıvamına gelinceye kadar yoğrulur. Hazırlanan bu lapadan, hayaların üzerine sürülerek sa-rılır.
 2. Fatma
  Administrator

  Lifli gıdalar sağlıklı bir beslenmenin temelidir. Lifli gıaların en başında buğday geliyor. Çimlendirilmiş buğday suyu zihin yorgunluğa iyi geldiği biliniyor. Bir bardak buğdays suyunu içitiğinizde faydasını göreceksiniz.
+ Yorum Gönder


haya hastalıkları