+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Şifalı Bitkiler Forumunda Güneş Çarpması Çocuklarda Bebeklerde Güneş Çarpması Tedavisi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Güneş Çarpması Çocuklarda Bebeklerde Güneş Çarpması Tedavisi
  Güneş Çarpması nedir?

  Lütfen arkadaşlar bana güneş çarpması hakkında bir kaç bilgi verir misiniz?

  Güneş Çarpması, Çocuklarda Bebeklerde Güneş Çarpması Tedavisi


  Güneş Çarpması.jpg

  Bulunması Gereken Şifalı Bitkiler: Gelincik çiçeği, Ebegümeci, Hatmi çiçeği, Marul, Yumurta, Yoğurt, Ayn-ı safa çiçeği

  Hazırlanış ve Kullanım Reçetesi:

  Ayn-ı safa çiçeği, gelincikle birlikte demlenir. Süzülerek elde edilen posa yoğurt ile karıştırılarak yakı kıvamına gelinceye kadar yoğrulur. Hazırlanan yakı temiz bir beze yayıldıktan sonra başa sarı-lır.

  Ebegümeci kökü havanda dövülüp ezildikten sonra, hatmi çi-çeği ile birlikte on dakika süre ile kaynatılır. Süzülerek elde edilen sı-vıya limon esansı karıştırılarak losyon hazırlanır. Hazırlanan losyon ile alın kısmı ovulur.

  Hatmi çiçeği tohumu ile yumurta şansı birlikte ezilir. Elde edi-len karışım yakı kıvamına gelinceye kadar gelincik tozu ilâve edilerek yoğrulur. Hazırlanan yakı başa sürülür.

  Marul sıcak suda haşlandıktan sonra süzülür. Elde edilen posa melhem kıvamına gelinceye kadar pişmiş yumurta şansı ile yoğrularak melhem kıvamına getirilir. Hazırlanan mememle şakaklar ovulur
 2. Harbikız
  Devamlı Üye

  Güneş Çarpması için tedavi yöntemi

  Uzun süre güneşte veya sıcakta kalmak sonucu; aşırı terleme, ağrılı kramplar ve kanın koyulaşması şeklinde kendini gösterir. Yapılacak ilk iş; hasta giyinikse, hemen elbiseleri gevşetilip, gölgeye taşınır. Yüzü, göğsü ve kolları soğuk su ile ıslatılır. Durumu ciddi ise, ıslak bir çarşafa sarılarak hastaneye götürülür.

  Tedavi için gerekli malzeme : Sofra tuzu, su.
  Hazırlanışı : İki bardak suya 1 tatlı kaşığı sofra tuzu konur. Karıştırılıp içirilir.
 3. Fatma
  Administrator
  Sıcak ve çok güneşli havalarda uzun süre kalırsak bide bulantısı halsizlik ve baş ağrısına neden olur. Bu tür havalarda mutlaka şapka ile güneşten korunmalıyız ve bol bol su içmeliyiz.
+ Yorum Gönder


bebeklerde güneş çarpması