+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Şifalı Bitkiler Forumunda Mide Bulantısı İçin, Çocuklarda Mide Bulantısı Bitki Bitkisel Tedavisi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HAYAT
  Devamlı Üye

  Mide Bulantısı İçin, Çocuklarda Mide Bulantısı Bitki Bitkisel Tedavisi
  Mide Bulantısı Bitkisel tedavi..


  Bulunması Gereken Şifalı Bitkiler: Dere otu, Misk otu, Güneş gülü (çiğ otu), Limon kabuğu, Nane, Aslanpençesi otu, Şeker, Damla sakızı otu

  Hazırlanış ve Kullanım Reçetesi:

  Damla sakızı çiçekleri, dere otu tohumlan ile birlikte demlenir. Süzüldükten sonra elde edilen karışımdan, bulantı esnasında bir fin-can ısıtılarak içilir.

  Hazırlanan misk otu tentüründen, üç-beş damla kesme şeker üzerine damlatılır. Bulantı esnasında, hazırlanan tentürlü şeker ağıza alınarak emilir.

  Kurutulmuş güneş gülü, kaynar suda demlendikten sonra sıkı-larak süzülür. Süzülerek elde edilen sıvıya rendelenmiş limon kabuğu ve dövülmüş nane ilâve edilerek karıştırılır. Hazırlanan bu karışım-dan, bulantı esnasında bir fincan içilir.

  Aslan pençesinin kök ve yapraklan, kaynar suda yarım saat sü-re ile kaynatılır. Süzülerek elde edilen sıvıdan, rahatsızlık süresince kahvaltıdan önce bir fincan içilir
 2. CAVİDAN
  Devamlı Üye

  Mide bulantısı, kusacakmış gibi bir hissin meydana gelmesine neden olan ve tek başına hastalık olmasa da bazı hastalıkların habercisi olabilen bir durumdur. Mide bulantısı ve kusma belirtilerinin kontrolü hem rahatlık, hem de sıvı kaybının önlenmesi açısından oldukça önemlidir.
+ Yorum Gönder