+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Şifalı Bitkiler Forumunda Safra Kesesi Taşı Tedavisi Bitkisel Tedavi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HAYAT
  Devamlı Üye

  Safra Kesesi Taşı Tedavisi Bitkisel Tedavi
  Safra Kesesi Taşı Tedavisi Bitkisel Tedavi kısaca


  safra-ta-lar-.jpgArkadaşlar hemen bana safra kesesi taşı tedavisi ile ilgili bir kaç bilgi verir misiniz?

  Bulunması Gereken Şifalı Bitkiler: Şalgam tohumu, Mısır püskülü, Limon, Siyah turp, Çınar kabuğu, Zeytinyağı

  Hazırlanış ve Kullanım Reçetesi:

  Kavrulmuş şalgam tohumları, mısır püskülü ile birlikte yarım saat süreyle suda kaynatıldıktan sonra süzülür. Süzülen karışım bir kaba doldurularak, kesilmiş iki dilim limon ile dinlendirilir. Tedavi süresince dinlendirilen bu sıvıdan aç karına ve günaşırı bir fincan içi-lir.

  Dilimlenmiş siyah turp, bir gün süreyle zeytinyağında dinlen-dirilir. Sıkılarak elde edilen sıvıdan yarım fincan içme suyuna ilâve edilerek kahvaltıdan önce bir fincan içilir.

  Çınar ağacının taze sürgününden hazırlanan kabuklar, bir saat süreyle dilimlenmiş limon ile birlikte suda kaynatılır. Süzüle-rek elde edilen sıvı bir kaba boşaltılarak dinlendirilir. Dinlendirilen karışım, rahatsızlık süresince, kahvaltıdan önce bir fincan ısıtılarak içilir.
 2. Harbikız
  Devamlı Üye

  Safra Taşları hakkında kısa bilgi

  Safra koyulaşması sonucu meydana gelen taşlara halk arasında safra taşı, tıp dilinde ise kolelitiasis denir. Yapılarında kolestrin bulunur. Bazı safra taşları, rahatsızlık vermez. Bazıları da safra kanalını tıkar. Çok şiddetli, batıcı bir ağrı, bulantı ve kusma yapar. Hasta yerinde duramaz olur. Bu olayların hepsine birden safra kesesi krizi denir. Düşmeyen veya alınmayan safra taşları, safra kesesinin iltihaplanmasına da neden olur. Safra taşlarının neden olduğu rahatsızlıkları gidermek için doktor müdahalesi gerekir.
  Tedavi için gerekli malzeme : Gliserin, su.
  Hazırlanışı : Bir su bardağı suya 1 kahve kaşığı gliserin karıştırılıp içilir.
 3. Fatma
  Administrator
  Safra kesesinde taş oluştuğunda ihmal edilmeden tedavi edilmesi gerekiyor. Tedavisi kolay ve acısızdır. Genelikle cerrahi işlemle safra kesesi alınır.
+ Yorum Gönder