+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Şifalı Bitkiler Forumunda Siyah Çörek otu yağının Faydaları Neler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Siyah Çörek otu yağının Faydaları Neler
  Siyah Çörek otu yağının Faydaları


  Kisa Bilgi :
  Çörek otu yağı, başta dişte kemik erimesi ve dökülme olmak üzere, tedavisi zor birçok soruna çözüm üretiyor

  Almanya’nın başkenti Berlin’de diş hekimliği kliniği bulunan, yaptığı çalışmalarla Belçika ve Kırgızistan’daki üniversitelerden fahri doktorluk unvanları alan Dr. İsmail Özkanlı, ‘çörek otu yağı’ndan elde ettiği ve patentini aldığı ürünlerle başta dişte kemik erimesi ve dökülme olmak üzere, tedavisi zor birçok soruna çözüm ürettiğini savundu.

  Dr. İsmail Özkanlı, tatile geldiği Mersin’in Erdemli ilçesinde yaptığı açıklamada, uzmanlığının implant cerrahi üzerine olduğunu, 2004′den bu yana da araştırmalarını ”her derde deva olan” çörek otu yağı üzerine yoğunlaştırdığını söyledi.

  Dişte kemik erimesi ve dişlerin dökülmesinin Almanya’da her iki kişiden birinde görüldüğünü ifade eden Özkanlı, şöyle devam etti:

  ”’de de benzeri bir durum olduğunu tahmin ediyorum. Bu sorunların çözümü için çalışma yaparken çörek otu yağı dikkatimi çekti. Tıpta değişik hastalıklar üzerine çörek otu yağıyla ilgili çok sayıda araştırma var. Ancak, ağız ve diş sağlığı üzerine araştırma yok. Almanya ve Türkiye’den temin ettiğim çörek otu yağı ile diş sorunlarına şifa bulmaya çalıştım. Bu alandaki uzmanlardan da yardım aldım. Yaklaşık 1,5 yıl süren araştırmalar sonucu elde ettiğimiz ürünlerle tedavide büyük başarı sağlandı.”

  Özkanlı, çörek otu yağının, başta dişte kemik erimesi ve dökülme olmak üzere tedavisi zor birçok soruna, ağızda yara ve dudakta uçuklara şifa verdiğini belirlediklerini ve ürünlerini geliştirdiklerini belirterek, ”elde ettiğim başarılar nedeniyle Belçika’daki World Information Distributed University veBişkek Üniversitesi tarafından fahri doktorluk unvanı verildi. Araştırmalarımı dahaline getirerek tıp dünyasına sundum” dedi.

  Özkanlı, Mısır ve Almanya’da çörek otu yağını kapsül olarak üreterek, satışa sunduklarını ifade ederek, ”Çörek otunun üç ayrı cinsi bulunuyor. Bunlardan Türkiye’de yetişen ‘Nigella Damassina’nın bağırsak rahatsızlıklarına, Mısır’da ve Afrika ülkelerinde yetişen ‘Nigelazativa’ türlerinin de bakterilere, mantarlara ve virüslere karşı etkili olduğu biliniyor. Ürünlerimizi yakın zamanda Türkiye’de de piyasaya süreceğiz” diye konuştu.
 2. CAVİDAN
  Devamlı Üye

  Çörek Otu Peygamberimizin de övgü ile bahsettiği Çörek otu dünyaca da bilinmekte olup, değişik adlarla tanınır. Çörek otu yağı oldukça faydalı bir üründür. Hücre yeniliyor, bağışıklık sistemini güçlendiriyor, anne sütünü artırıyor.
+ Yorum Gönder


siyah çörek otu yağı