+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Şifalı Bitkiler Forumunda Portakal Yağı - Portakal Yağı Faydaları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Bilge Kağan
  Devamlı Üye

  Portakal Yağı - Portakal Yağı Faydaları
  Portakal Yağı hakkında bilgi

  Mide rahatsızlıklarını geçirmeye, hazmı kolaylaştırmaya, ateş düşürmeye ve romatizmada kullanılabilir. Cildin güzel olmasını sağlar. Yara ve yanıkların tedavisinde kullanılır. Cildi sıkılaştırmaya sivilce ve akneleri kurulmaya Tonik olarak kullanılabilir. Pastalara esans olarak katılabilir. Kan dolaşımını düzenlemeye ve sinir yatıştırıcı olarak kullanılması önerilir.  KULLANILIŞI: Dahilen; yarım fincan suya 3 damla damlatılarak günde 3 defa kullanılır. Haricen; cilde masaj yapılarak sürülür. Cilt için kullanırken nemli pamuk ile cilt temizlenir. El ve cilt için kullanıldığında birebir Tatlı Badem Yağı ile karıştırılıp kullanılır. El ve cilt gibi güneş gören yerlerde kullanmayınız.
 2. CAVİDAN
  Devamlı Üye

  Portakal Yağı Mide rahatsızlıklarına karşı faydalıdır. Sindirimi kolaylaştırır. Ateş düşürücü etkisi vardır. Romatizmaya karşı yararlıdır. Portakal yağı, arteriyel basıncı düşürür, duygusal gerginliği azaltır.
 3. Zeynep
  Görevli Bayan Üye
  Portakal Yağının bir çok faydası vardır bunlardan bazıları sindirimi düzenler, intihabı giderir cilt ve saça iyi gelir kokusu ise insani rahatlatır
+ Yorum Gönder