+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Şifalı Bitkiler Forumunda Sarı yakut taşı faydaları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Sarı yakut taşı faydaları
  Sarı yakut taşı ve faydası

  Sarı yakut taşı ve faydası.jpg

  En güçlü ve kudretli taşlardan biri olan sarı yakut taşı birden fazla hastalığa iyi gelir. Bu şifalı sarı yakut taşının diğer ismi de Topaz taşıdır. Bir çok rengi bulunur ve aşk taşı olarak da bilinir. Nadir bulunan bu harika taş mücevher yapımında özenle kullanılır. Eski zamanlardan beri çok özel ve kıymetli olan sarı yakut göz hastalıkları tedavisinde kullanılır. Bunun yanında veba gibi salgın hastalıklarında önüne geçtiği bilinir.  Sarı yakut taşının en iyi bilinen özelliklerinden biri de korkulardan kurtarmasıdır. Muhteşem ve doğal parlak ışığıyla göz kamaştıran bu harika taşın en değerli rengi turuncudur. Bunun yanında renksiz ve değişik renk gruplarına ayrılır. Sarı ve turuncu yakut en değerlileri arasındadır. Topaz kristalleri genellikle dörtgen şekillerde olur. Elmasla aynı ağırla sahip ender taşlardandır.

  Topaz taşı Brezilya’ dan çıkarılır. Şeffaf topazla bazı zamanlarda elmas taşından ayırt edilemezler. Ancak Mohs ölçeği ile ayırt edilebilir. Sarı yakut taşı balık, başak ve aslan burçlarının değerli taşlarıdır. Bu harika taş mücevher olarak kullanılır ve göz alıcı güzellikte parlar. Zihni sakinleştirir, gevşetir ve rahatlatır. Sevgili ve eşler arasındaki anlaşmazlıkları iyi bir şekilde sonuçlandırır. Cesaret, neşe ve hoşnutlu duyguları beraberinde getirir.
 2. Fatma
  Administrator

  Eski zamanların en kudretli taşlarından biri olan sarı yakutun, göz hastalıklarını ve veba gibi salgın hastalıkları ortadan kaldırdığı söylenir. Diğer adıda aşk taşı olan saı yakut pek çok rengi vardır. Bu taşın sağlıksız insanları sağlığına kavuşturduğu, onları korkaklıktan ve ahlaksızlıklardan koruduğu bilinir Çok güzel ve nadir bulunan taşlardan
+ Yorum Gönder


topaz taşı,  sarı yakut,  saru islenmemis yakut,  sarı yakut fiyatları