+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Şifalı Bitkiler Forumunda Hayıt tohumu faydaları Hayıt otu suyu yararları, etkileri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Hayıt tohumu faydaları Hayıt otu suyu yararları, etkileri
  Hayıt otu suyu yararları hakkında bilgi


  hay-t-tohumu.jpg

  Hayıt otu ve hayıt suyunun faydaları, kadınlarda ve erkeklerdeki etkileri. Hayıt tohumu ve hamilelik, cinsellik ile ilişkisi.

  Tüm bayanlar için etkiler bulunan oldukça faydalı bir bitkidir. Yüksek ateş, baş ağrısı, gaz ve idrar sorunlarına oldukça faydalıdır. Diğer bir önemli özelliği ise kadın hastalıkları üzerindeki olumlu etkileridir. Adet öncesi sorunlarda ve depresyon gibi hastalıklarda oldukça olumlu etkiler gösterir. Kullanımından itibaren etkilerini 2 hafta içinde gösterir fakat en iyi sonucu 2. aydan itibaren verir.

  Adet düzeni nasıl olursa olsun, adeti
  www.alasayvan.net/ normal düzenini sokarak daha rahat bir regl dönemi geçirmenizi sağlayacaktır. Ayrıca bayanların cinsel duygularını tetikleyecektir, eğer cinsel isteğiniz fazla ise onu dengeleyici etkiler gösterecektir.

  Hayıt bitkisi erkeklerde kullanımında ise cinsel isteği azaltıcı etki gösterir. Genel olarak bayanlar kullansa da erkekler üzerinde de olumlu etkileri bulunmaktadır. Depresyon ve psikolojik sorunlardan kaynaklanan cinsel sorunlar üzerinde olumlu etkileri vardır.


  Hayıt hormon dengesini düzenleyerek hamile kalma şansını arttırır. Ayrıca doğum yapmış bayanlar ilk haftalar hayıt kullanırsa süt kalitesi ciddi oranda artar.
  www.alasayvan.net/ Doğum kontrol hapı kullanıp da bırakan bayanların vücudunun eski dengesine kavuşması üzerinde olumlu etkiler sergiler ve hormonları dengeleyerek hormonal sorunlar üzerinde olumlu etkiler sergiler.

  Hayıt tohumu faydaları

  1. Hormonal veya ergenlikten kaynaklanan tüy ve akne sorunlarında yararlıdır.

  2. Regl dönemlerini rahatlatır.

  3. Adet düzenini sağlar.

  4. Adet düzenini sağlayarak gebe kalma şansını arttırır.

  5. Doğum kontrol haplarının neden olduğu adet düzensizliklerini giderir.

  6. Menopozun etkilerini azaltır.

  7. Rahimde ve memede oluşan kistlerde olumlu etkiler sergiler.

  8. Genital bölgelerde görülen kanser oluşumlarını engeller.

  9. Sindirim sistemini düzenler.

  10. Damar sağlığı üzerinde olumlu etkileri bulunmaktadır.
 2. CAVİDAN
  Devamlı Üye

  Hayıt otu günümüze kadar oldukça çok araştırma ve tedavi denemesi yapılmıştır. Özelikle adet öncesi rahatsızlıklar için kullanılır. Adet öncesi rahatsızlıklar, adet düzensizliğine neden oluyor. Ayrıca doğalda olsa bitkileri kullanmadan önce bir hekime danışmalıyız.
+ Yorum Gönder


hayıt otu,  hayit tohumu,  hayıt tohumu,  şifalı bitki hayıt tohumu,  hayıt tohumu nasıldır resmi