+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Şifalı Bitkiler Forumunda Avakado Yaprağının Faydaları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Avakado Yaprağının Faydaları
  Avokado Yaprağı hakkında bilgi

  avakado yapragi.JPG

  Avokado yaprağı, içerisinde bol miktarda barındırdığı yağ yakıcı bir antioksidan bir enzim olan Glutathion sayesinde hem hücre yaşlanmasını önlemekte hem de kilo verme ve zayıflama amacıyla kullanılmaktadır. Ülke olarak tropikal bitkilerle son 10 yıldır tanışmamıza rağmen avakado çayı gibi sağlığa ve zayıflamaya faydaları ile ön plana çıkan bitkiler, bu meyvelerin toplum tarafından gerçekten benimsenmesine neden oldu.


  Avakado Yaprağı

  Antioksidan maddelerin bedensel yaşlanmayı durdurduğu ve kansere neden olan anormal hücre üremelerine iyi geldiğini biliyoruz. Bir çok meyve ve sebzede bulunan antioksidanlar, özellikle avakado yaprağında bolca yer almaktadır. Protein bakımından meyvesi, yeryüzündeki bir çok meyveden daha zengindir. Avakado meyvesi ve yaprağı aynı zamanda E vitamini deposudur. E vitaminin damar tıkanıklıklarına ve kalp hastalıklarına iyi geldiğini biliyoruz. Ayrıca hanımların genç ve diri bir cilt görünümüne sahip olmasını da sağlar. Avakado diğer yandan da tam manasıyla vitamin ve mineral deposudur. Avakado meyvesinde bulunan potasyum, çinko, fosfor ve B6 vitamini de bayanların doğurganlığını artırırken kadınların hamilelik döneminde de fayda sağlar.
 2. CAVİDAN
  Devamlı Üye

  Avokado yaprağında bol miktarda E vitamini de içerir. Bu vitamin kalp ve deriyi koruyarak dolaşımı düzene sokar. Ayrıca Antioksidan bir enzim olan Glutathion sayesinde hem hücre yaşlanmasını önlemekte hem de kilo verme ve Zayıflama amacıyla kullanılmaktadır.
+ Yorum Gönder


avakado yaprağı,  avakado,  avakado yaprağının faydaları